fbpx

Cyklistický příměstský tábor na Ládví

CYKLISTICKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V PRAZE NA LÁDVÍ

Na sportovním cyklistickém příměstském táboře se Vaše děti naučí mnoho nového a dostanou se do dobré fyzické kondice! Příměstský tábor je zaměřen převážně na cyklistiku, program je ale významně doplněn o spoustu dalších sportovních aktivit.

Na cyklotáboře se děti naučí správně ovládat své kolo, nacvičí rovnováhu, naučí se dopravní předpisy a zkusí si také jiné sporty jako jsou míčové hry, kooperační hry a lanové překážky. 

Termíny:

Denně od 8:00 do 17:00

Základna: Ládví – ZŠ Burešova

Pro koho: Děti od 6 do 14 let

Cena: 4.100,- Kč

V ceně je zahrnuto: denní program, instruktoři, pronájem zázemí, 2 svačiny denně, obědy, pomůcky, odměny, pitný režim, táborové tričko

Sleva pro dalšího sourozence 300 Kč

 

Lokalita

Cyklistický příměstský tábor na Ládví je situován u areálu základní školy Burešova, která se v těsné blízkosti Ďáblického háje, kde probíhá většina tréninků. ZŠ Burešova budeme mít šatnu pro děti. V případě  špatného počasí budeme trávit den v pronajatém sálku v ZŠ Burešova, kde máme pro děti vymyšlený náhradní zajímavý program. Předpokládané výlety: Ďáblický háj, Čimický háj, projížďka kolem Vltavy a Proseckých skal. V ZÁZEMÍ ZŠ BUREŠOVA JE MOŽNÉ SI PŘES NOC PONECHAT USCHOVANÁ KOLA.

Jak tábor probíhá:

Během 5 denních prázdninových turnusů si děti užijí program plný cyklistiky. Denně můžete přijít mezi 8 a 9 hodinou, kdy mají děti volnější herní program. Dopolední program se skládá z tréninku cyklistických dovedností a různých her. Oběd máme v restauraci.  Odpoledne probíhají výlety do okolí, například do Čimického a Ďáblického háje. Vyzvedávání dětí je mezi 16:30 a 17:00.

Klademe důraz na zlepšení techniky jízdy a poznávání okolí ze sedla kola.

Aktivity:

 • Trénink rovnováhy na kole
 • Správná technika zastavování a zatáčení
 • Jízda na dopravním hřišti
 • Jízda v bikeparku
 • Výlety do různých lokalit
 • Péče o kolo
 • Výměna duše apod.
 • Práce s mapou dopravní výuka
 • Míčové hry
 • Kooperační hry

Co se děti naučí?

Ovládat kolo ve všech situacích, přejíždět nejrůznější hrboly a překážky, správné přehazování rychlostních stupňů, vyměnit si proraženou duši, naučí se dopravní značení a také číst v mapách.


Proč se zúčastnit cyklistického příměstského tábora?

 • Dostupná a atraktivní lokalita v Praze
 • Děti se naučí mnoho nového a odpojí se od světa kybernetické zábavy
 • Děti budu celý den na čerstvém vzduchu a poznají spoustu nových kamarádů
 • Zajímavá cena
 • Každý den od 8:00 do 17:00
 • Cyklistický příměstský tábor je vhodný pro děti od 6-14 let
 • Děti dostanou pěkné táborové tričko

Cyklistika je jeden z nejoblíbenějších českých volnočasových aktivit. Je to také velmi prospěšný sport pro fyzickou kondici a psychickou kondici. Proč? Aerobní aktivita spaluje přebytečné tuky v těle, zvyšuje sílu svalů a zlepšuje oběhový aparát. Dále se na kole trénuje rovnováha a koordinace pohybů. Děti mají radost z jízdy a poznají mnohá nová místa, které pomůžou v orientaci v místním prostředí.