Vodácký kroužek

Chceme aby děti měly skvělé zážitky spojené s vodou. Proto pořádáme vodácké kroužky, které budou zaměřeny na všestranné vodácké dovednosti. Děti si tedy v průběhu kurzu vyzkouší kajaky, paddleboardy, rafting na klidné vodě a na kanále v Troji. Nemáme za cíl udělat z dětí vodácké závodníky, ale chceme jim vtisknout radost a lásku k tomu sportu.

V roce 2020 bude vodácký kroužek v Tróji probíhat dohromady v měsících květnu, červnu a září. Tento model zajišťuje větší kontinuitu ve výuce vodáckých dovedností, více prožitků z vodní turistiky a vznik kamarádských vazeb, které jsou na vodě důležité.

Během těchto tří měsíců vyrazíme společně 2x na jeden den splout řeku na kánoích či kajacích a jednou vyrazíme rovnou na celý víkend.

Splutí řeky Sázavy na jeden den či víkend proběhne 20. – 21.6.

Další splutí řeky se uskuteční v průběhu září

Kde:  Praha Troja

ve spolupráci s loděnicí HG Sport.

Kdy: úterky od 17:00 do 18:30
Začátek kurzu: 5.5. 2020. Ukončení kurzu: 6.10. 2020. Celkem 13 lekcí.

Náplň hodin:

• úvod do kurzu, teoretické informace, přednáška o vybavení, projížďka na raftu
  • kajaky na klidné vodě
  • rafty na klidné vodě
  • paddleboardy
  • rafty na divoké vodě

Jedná se o kurz pro začátečníky a mírně pokročilé ve věku od 8 do 14 let.

Kroužek je připravený pro maximálně 12 dětí.

Cena: 3250,- Kč

• Cena obsahuje: zkušené licencované instruktory, půjčení vybavení, zázemí v loděnici HG Sport
  • Cena neobsahuje úrazové pojištění a výlety na řeky

Cílem kroužku je aby si děti osvojily základní vodácké návyky a dovednosti. Naučí se orientovat na vodě a ovládat různá plavidla.

Kroužek je podporován MČ Praha 7.