Vodácký kroužek

Chceme aby děti měly skvělé zážitky spojené s vodou. Proto pořádáme vodácké kroužky, které budou zaměřeny na všestranné vodácké dovednosti. Děti si tedy v průběhu kurzu vyzkouší kajaky, paddleboardy, rafting na klidné vodě a na kanále v Troji. Nemáme za cíl udělat z dětí vodácké závodníky, ale chceme jim vtisknout radost a lásku k tomu sportu.

V roce 2021 bude vodácký kroužek v Troji probíhat dohromady v měsících květnu, červnu a září. Tento model zajišťuje větší kontinuitu ve výuce vodáckých dovedností, více prožitků z vodní turistiky a vznik kamarádských vazeb, které jsou na vodě důležité.

Během trvání kroužku vyrazíme společně na splutí řeky na kánoích.

Splutí řeky na víkend proběhne v jeden ze dvou termínů: 29. – 30.5. či 5. – 6.6. 2021

Další splutí řeky se pravděpodobně uskuteční v průběhu září.

Kde:  Praha Troja

ve spolupráci s loděnicí HG Sport.

Kdy: úterky od 16:30 do 18:00 (případný posun na 17:00 je možný po domluvě)
Začátek kurzu: 11.5. 2021. Ukončení kurzu: 5.10. 2021. Celkem 12 lekcí.

Náplň hodin:

• úvod do kurzu, teoretické informace, přednáška o vybavení, projížďka na raftu
  • kajaky na klidné vodě
  • rafty na klidné vodě
  • paddleboardy
  • rafty na divoké vodě

Jedná se o kurz pro začátečníky a mírně pokročilé ve věku od 8 do 14 let.

Kroužek je připravený pro maximálně 12 dětí.

Cena: 3000,- Kč

• Cena obsahuje: licencované instruktory, půjčení vybavení, zázemí v loděnici HG Sport
  • Cena neobsahuje úrazové pojištění a výlety na řeky

Cílem kroužku je aby si děti osvojily základní vodácké návyky a dovednosti. Naučí se orientovat na vodě a ovládat různá plavidla.

Kroužek je podporován MČ Praha 7.