fbpx

+420 724 929 269 info@inlineskola.cz

Cyklistické soustředění

 

Pro naše cyklistické oddíly a další zdatnější jezdce jsme připravili cyklistické soustředění. Tentokráte konečně pobytové.
Soustředění proběhne v ideálním prostředí Lázní Libverda, kde jsou dostupné single tracky různých obtížností. Budeme klást důraz na technické dovednosti dětí na kole. Věnovat se budeme ale také rozvoji celkové fyzické kondice (síly, vytrvalosti). Na soustředění budeme věnovat kolu maximum času. Vyrážet budeme i za špatného počasí.

Ubytováni budeme v penzionu (s polopenzí či plnou penzí) přímo v Lázních Libverda. Na sigle tracky tedy nebudeme mít daleko. Vyrážet budeme ale také na výlety do širšího okolí. 
Soustředění je určeno mírně pokročílým a pokročilým jezdcům.

Termín: 2022 bude upřesněn

Základna: Lázně Libverda

Pro koho: děti od 8 do 15 let, kapacita je omezena na 12 dětí.

Ubytování: penzion Vzlet, 3 – 8 lůžkové pokoje

Doprava: minibusem s vozíkem na kola, případně osobními auty (dle počtu účastníků)

 

Aktivity:

  • Trénink techniky jízdy na kole (nejen na single tracku)
  • Bezpečnost jízdy
  • Výlety do širšího okolí Lázní Libverda
  • Výměna duše, technické znalosti kola
  • Rozvoj celkové fyzické kondice
  • Míčové hry

Cena: 7100,- Kč

V ceně je zahrnuto: ubytování (4 noci), instruktoři, kompletní stravovací a pitný režim, denní program, doprava (na základě domluvy)
V ceněn není zahrnuto: úrazové pojištění

Co se děti naučí?

Správnou a bezpečnou jízdu na single tracku, zlepšení výkonnosti jízdy. Rozvoj vytrvalosti, výbušnosti a rychlosti na kole. Celkový rozvoj fyzické kondice během celého soustředění. Kladen bude důraz i na regeneraci. 


Soustředění povede Jan Brothánek

Cyklistika je jeden z nejoblíbenějších českých volnočasových aktivit. Je to také velmi prospěšný sport pro fyzickou kondici a psychickou kondici. Proč? Aerobní aktivita spaluje přebytečné tuky v těle, zvyšuje sílu svalů a zlepšuje oběhový aparát. Dále se na kole trénuje rovnováha a koordinace pohybů. Děti mají radost z jízdy a poznají mnohá nová místa, které pomůžou v orientaci v místním prostředí.