cyklistický oddíl

Nově vznikající cyklistický oddíl je zaměřen na kombinaci volnočasového a závodního pojetí cyklistiky. Chceme v dětech vybudovat radost z pohybu a cyklistiky pomocí zajímavých tréninků a výletů. Děti se také po domluvě s rodiči zúčastní několika závodů.

Lokality:

Lesopark Letňany,

Petřiny-Bílá Hora- Sraz u obory Hvězda

Chodov- sraz u metra Roztyly

Hostivař- sraz v areálu Na Šancích

Cíle a zaměření

Cyklistický oddíl je zaměřen na horská kola a na závody na nich.  Náš cíl je vytvořit oddíl se stálou základnou členů, kteří se budou pravidelně účastnit tréninků a případně závodů.  Díky pravidelným zábavným tréninkům v dětech vybudujeme radost z pohybu a z jízdy na kole. Zároveň zlepší svoji fyzickou zdatnost a techniku ovládání kola.

Tréninky:

První tréninky začínají v týdnu od 9.9. 2019

Zimní část sezony bude multisportovní kondiční příprava.

Členské příspěvky:

• 2600 ,- Kč pro podzimní část sezony od 9.9. 2019.  20 tréninků trvajících hodinu a půl

• Je možné si zakoupit cyklo dres za  500 Kč

• Pro podzimní část sezony budou příspěvky stanoveny během léta.

Co budeme trénovat:

• techniku jízdy- brzdění, zatáčení, obratnost v terénu, dynamika jízdy,

• rozvoj fyzické kondice, vytrvalosti a síly.

Vize a sounáležitost k oddílu.

Rádi bychom vytvořili oddíl, kam budou děti chodit rády a bude je to bavit, proto je nebudeme nutit do závodů pokud nebudou chtít, zároveň ale budeme po všech požadovat aktivní přístup k programu a cyklistice.  Oddíl pod názvem INLINESKOLA CYKLO TEAM, povedou trenéři s vystudovanou fakultou tělesné výchovy  a instruktoři, které baví práce s dětmi a dokáží je nadchnout a motivovat.  Týmového ducha podpoří společné cyklistické dresy a společné výlety na závody.  V oddílovém prostředí také probíhá socializace dětí a vytváří se zde i přátelství a spolupráce mezi dětmi. Během několika let vytvoříme stabilní závodní oddíl, který bude vychovávat výborné cyklistické talenty.

Registrace zde