Vodácký putovní tábor

Tento vodácký tábor nabízí kombinaci příměstského tábora a putování na řece.

Zprvu děti v Praze naučíme základní vodácké dovednosti, jako pádlování, kormidlování, bezpečnost na plavidlech. Poté děti okusí 3 denní splutí řeky v plné výbavě, prožijí přespávání pod stanem, společné večery u ohně a další vodácké zážitky. Týden zakončíme na řece Sázavě opět jednodenním splutím.

Jde o poměrně intenzivních 5 dní, a tak páteční program (splutí řeky Sázavy) budeme upravovat dle aktuálních potřeb dětí. Tento polo příměstský putovní tábor je vhodný pro děti, které již mají zkušenost s vodními sporty. Jsou tedy mírně pokročilý a pokročilý.

Důraz bude kladen na kolektivní zážitky a schopnost spolupráce na vodě. I z tohoto důvodu strávíme nejprve první den v Praze, kde nejenže budeme ladit kolektiv dětí ale budeme se věnovat vodním sportům, řízení plavidel, bezpečnosti na vodě.

Poté vyrazíme na 3 dny na řeku Ohři, kde budeme putovat s věcmi v barelech. Přespávat budeme ve stanech ve vlastních spacácích v plně vybavených kempech.

Na řece Ohři nás čeká úsek z Karlových Varů do Klášterce nad Ohří, který je dlouhý cca 43 km. Přespávat budeme v kempech v Kyselce a v Perštejnu.

V pátek vyrazíme na řeku Sázavu (úsek Týnec – Pikovice), kde náš společný týden uzavřeme.

Termín: 2. – 6. srpen 2021
VYPSÁN DALŠÍ TERMÍN: 16. – 20.8.

Program:

den místo sraz
pondělí 2.8. Praha (Braník) Smíchov / Kobylisy
úterý 3.8. Ohře Florenc
středa 4.8. Ohře
čtvrtek 5.8. Ohře
pátek 6.8. Sázava (Týnec – Pikovice) Smíchov / Kobylisy

Strava:
– v pondělí a pátek: svačiny a oběd
– splutí řeky: svačiny, snídaně, oběd, večeře.

Ubytování:
2 noci v kempech, ve stanech (možnost zapůjčení u inlineškoly), vlastní spacák a karimatka.

Doprava:
na řeku se dopravujeme výhradně vlakem či autobusem. Nádraží je vždy nedaleko začátku a konce plavby.
Dětem budou pravděpodobně z Ohře zavazadla přepravena autem.

Cena4750,- Kč (půjčení lodí a vybavení, jídlo, doprava, ubytovací poplatek v kempech, instruktoři)
V ceně není zahrnuto úrazové pojištění.

Kapacita je omezena na 13 dětí.

Kurz povede instruktorka Mgr. Kateřina Škopová (Cibule)

Registrace zde

[/su_column]