Vodácký putovní tábor

Tento vodácký tábor nabízí kombinaci příměstského tábora a putování na řece.

Zprvu děti v Praze naučíme základní vodácké dovednosti, jako pádlování, kormidlování, bezpečnost na plavidlech. Poté vyrazíme na jeden den na řeku v okolí Prahy na kánoích. Následně děti okusí 3 denní splutí řeky v plné výbavě, prožijí přespávání pod stanem, společné večery u ohně a další vodácké zážitky.

Tento polo příměstský putovní tábor je vhodný pro děti, které již mají zkušenost s vodními sporty. Jsou tedy mírně pokročilé a pokročilé. Minimální věk dětí pro tento tábor je 8 let.

Důraz bude kladen na kolektivní zážitky a schopnost spolupráce na vodě. I z tohoto důvodu strávíme nejprve první den v Praze, kde nejenže budeme ladit kolektiv dětí ale budeme se věnovat vodním sportům, řízení plavidel, bezpečnosti na vodě.

Poté vyrazíme na 1 den na řeku v okolí Prahy, abychom si vyzkoušeli řízení kánoe a sjíždění jezů bez „plné polní“. Další 3 dny vyrazíme na řeku Ohři / Lužnici, kde budeme putovat s věcmi v barelech. Přespávat budeme ve stanech ve vlastních spacácích v plně vybavených kempech.

Při variantě splutí Ohře nás čeká úsek z Lokte do Perštejna, který je dlouhý cca 50 km.
Při splouvání Lužnice se vydáme pravděpodobně na úsek Soběslav – Bechyně (50 km).

•  4. – 8. červenec 2022 (Berounka + putovní Ohře)
  • 1. – 5. srpen (Sázava + putovní Lužnice)
  • 29. – 31. srpen (Ohře, Sokolov – Karlovy Vary, pouze putování)

Program:

den místo sraz
pondělí Praha (Braník) Smíchov / Kobylisy
úterý Sázava / Berounka Smíchov / Kobylisy
středa Ohře / Lužnice Florenc / Hl. nádraží
čtvrtek Ohře / Lužnice
pátek Ohře / Lužnice

Strava:
– v pondělí a úterý: svačiny a oběd
– splutí řeky: svačiny, snídaně, oběd, večeře.

Ubytování:
2 noci v kempech, ve stanech (možnost zapůjčení u inlineškoly), vlastní spacák a karimatka.

Doprava:
na řeku se dopravujeme výhradně vlakem či autobusem. Nádraží je vždy nedaleko začátku a konce plavby.
Je možné dopředu zapůjčit u Inlineškoly nepromokavý vak, který se lépe nosí.

Cena: 5050,– Kč (půjčení lodí a vybavení, jídlo, doprava, ubytovací poplatek v kempech, instruktoři)
V ceně není zahrnuto úrazové pojištění.
Cena pro 3 denní variantu (29. – 31.8): 3070,-

Kapacita je omezena na 13 dětí.

Kurz povede instruktorka Mgr. Kateřina Škopová (Cibule)

Registrace zde