fbpx

Vodácký příměstský tábor Braník

VODÁCKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V BRANÍKU

Vodácký příměstský tábor, na kterém se děti naučí ovládat kanoe, rafty, paddle boardy kajaky ale zkusí si také jiné sporty jako jsou míčové hry, kooperační hry a lanové překážky.

Pro koho:
Děti od 7 do 13 let, POUZE PLAVCI.
Děti jsou mohou být začátečníci i pokročilejší vodáci.
Bereme i naprosté vodácké nováčky.

Popis lokality:

Vodácký příměstský tábor Braník je situován na pravém břehu řeky Vltavy v loděnici TJ Kotva Braník, kde je zázemí v prostorné tělocvičně a jsou k dispozici nejrůznější plavidla na půjčení. Je také možno využít hřiště a travnaté prostranství na míčové hry a relaxační aktivity. V místě tábora je zátoka, kde mají děti bezpečné útočiště před ostatními plavidly. Zároveň podnikají výlety po proudu k Vyšehradu, nebo do Chuchle. 

Jak tábor probíhá:

Během 5 denních prázdninových turnusů se si děti vyzkouší pádlování na klidné vodě, na kánoích, kajaku, nebo paddleboardu, také vyrazí do přírody na řeku Sázavu, kde si sjedou velmi atraktivní úsek z Týnce n. S. do Pikovic. Dle stavu vody bude zvolena alternativa na Berounce. 

Aktivity:

 • Výuka správného pádlování, nácviky speciálních vodáckých záběrů
 • trénink ovládání kanoe
 • výuka čtení proudů a proudnic
 • nauka o chování vodáka
 • čtení vodáckých map
 • zábavné aktivity- paddle board, případně canoe polo
 • míčové hry, seznamovací hry, hry v klubovně za zhoršeného počasí

Cena:  4000,- Kč

V ceně je zahrnuto: denní program, instruktoři, zázemí, pronájem veškerého vybavení, 2 svačiny denně, obědy, pomůcky, odměny, pitný režim, táborové tričko, sleva pro druhého sourozence 200 Kč.

Co se děti naučí?

Správnou techniku pádlování s jednolistým i dvojlistým pádlem, čtení vodního proudu, vyhýbání se překážkám na vodě, manévrování na vodě, praktické poznatky ze světa turistiky i vodní turistiky.

Proč se zúčastnit vodáckého příměstského tábora?

 • Dostupná lokalita v Praze
 • Zažijí adrenalin při splouvání jezů
 • Děti se naučí mnoho nového a odpojí se od světa kybernetické zábavy
 • Děti budu celý den na čerstvém vzduchu a seznámí se s mnoha svými vrstevníky
 • Zajímavá cena
 • Každý den od 8:00 do 17:00
 • Vodácký příměstský tábor je vhodný pro děti 6-13 letVodáctví je jeden z nejoblíbenějších českých národních sportů, jedná se o dokonalé splynutí přírody, sportu, radosti z pohybu a dobré party lidí. V dnešní době je tento sport oblíbený zejména mezi mladými lidmi, kteří jezdí na vodu za zábavou. My organizujeme vodácké campy a tábory pro děti ve věku od 7 do 15 let a snažíme se jim vtisknout kulturu tohoto krásného turistického sportu.

Jaký hlavní vedoucí bude na daném termínu tábora.