fbpx

+420 724 929 269 info@inlineskola.cz

Vodácké výlety na kánoích

Organizujeme jednodenní výlety na kánoích pro děti i rodiče. Společně se na řece naučíme základní vodácké dovednosti, pádlování, kormidlování kánoe a sjíždění jezů. Vždy vyrazíme z Prahy na jednu z řek, kterou v sjedeme ve vzdálenosti do 18 km. Výlet je pořádán zábavnou formou, kdy děti na vodě získají mnoho zážitků.  

Termíny (konkrétní řeka se může změnit dle aktuálního vodního stavu): 

16. – 19.9. Víkendové loučení s vodáckou sezonou na řece Orlici
1. – 3.10. Víkendové loučení s vodáckou sezonou na řece Orlici

Popis jednotlivých řek naleznete níže.

Registrace zde


VÍKENDOVÉ LOUČENÍ S VODÁCKOU SEZONOU NA ŘECE ORLICI

Víkendové loučení se s létem a vítání podzimu na řece Orlici

  1. termín: 17. 9.-19. 9. 2021
  2. termín: 1. 10.- 3. 10. 2021

Doprava:
tam vlakovým spojením Praha hl. n. – Kostelec nad Orlicí
zpět vlakem z Třebechovic pod Orebem – Praha hl. n.

Sraz:
v pátek 17. 9. 2021 v 16:35 hod. nebo 1. 10. 2021 v 16:35 hod. před lékárnou Dr. Max na hlavním nádraží v Praze, v neděli příjezd v pozdních odpoledních hodinách

Trasa na řece Orlici:
cca 30ti km převážně meandrovitá trasa, 1. den 16, 5 km, 2. den 16 km

Pro koho je tento výlet vhodný:
pro děti, které již mají zkušenost s vodními sporty – mírně pokročilý až pokročilý

Ubytování:

  1. den v autokempu Orlice ve velkém stanu pro 12 osob
  2. den ve vodáckém tábořišti Rampa sportu v temtýž obr stanu – s sebou spacák a karimatku!

Cena:
2500,- Kč (částku zahrnuje půjčení lodí a veškěrého příslušenství, strava, doprava, ubytovací poplatky v zařízení, instruktory, částka nezahrnuje úrazové pojištění!)

Strava:
začínáme páteční večeří, končíme nedělní odpolední svačinou

S sebou:
spacák a karimatku (polštářek kdo uveze), oblečení na spaní, kulicha, muchlálka :-), boty do vody, plavky, oblečení na vodu, bundu (nejlépe větrovku, nebo waterresistance šustku), lodní vak (dry bag-kdo má), pláštěnku, oblečení na večer, toaletní potřeby, ručník, pytel na mokré či špinavé věci, malou hru do vlaku, hudební nástroj, láhev na pití, čelovka (baterka), plecháček (plasťáček 😉 kapesné na suvenýr, dobrou náladu 🙂

Minimální počet účastníků je 8 dětí.

SPLUTÍ ŘEKY SÁZAVY

Program:  

V případě dostatku vody pojedeme tento oblíbený úsek, který je charakteristický častými peřejemi a jezy. Stojaté vody nás v tomto úseku čekají pouze ke konci plavby. V Týnci se děti na klidné vodě naučí (či s připomenou) základy kormidlování kánoe a různé druhy záběrů tak, aby zvládly samostatně splout řeku. Úsek je dlouhý přibližně 16 km.

V případě nízkého stavu vody v úseku Týnec – Pikovice splujeme úsek Čerčany – Týnec, který je dlouhý 14 km. Úsek je charakteristický několika jezy, drobnými peřejemi a klidnou vodou (převážně před Týncem).

Do Týnce a zpět se dopravíme soukromou dodávkou z metra Letňany. Předpokládaný čas výletu je 8:00 – 16/17:00

Kapacita výletu je omezena na 7 dětí. A je pro děti, které jsou starší 9 let a jsou plavci.

Cena: 1000,- Kč

Cena obsahuje: instruktory, 2x svačinu, oběd, půjčení veškerého vybavení (kanoe, pádlo, vestu), dopravu. Cena neobsahuje úrazové pojištění.

SPLUTÍ ŘEKY BEROUNKY

Program:  

Řeku Berounku splujeme na 14 km dlouhém úseku ze Zadní Třebaně do Černošic. Opět nás čeká několik jezů, peřejí i klidných vod. Před vyplutím nás čeká procvičení vodáckých dovedností a kormidlování kánoe. 

V případě 7 a méně přihlášených dětí vyrazíme okolo 8:00 do Zadní Třebaně soukromou dodávkou z metra Letňany, kam se také vrátíme okolo 17:00.
Při větším počtu dětí bude sraz na Hlavním nádraží a děti se přesunou s instruktorem tam i zpět vlakem. Předpokládaný čas výletu je opět 8:00 – 17:00 v závislosti na jízdních řádech vlaků. 

Podmínky: Kapacita výletu je omezena na 7 dětí. Výlet je pro děti, které jsou starší 9 let a jsou plavci.

Cena: 1000,- Kč

Cena obsahuje: instruktory, 2x svačinu, oběd, půjčení veškerého vybavení (kánoe, vesta, pádlo), dopravu. Cena neobsahuje úrazové pojištění.

SPLUTÍ ŘEKY JIZERY

Program:  

Tuto krásnou menší řeku splujeme v úseku Líšný – Turnov, který je dlouhý přibližně 13 km. Úsek vede přes Malou Skálu a čeká nás několik sjízdných i nesjízdných jezů. V Líšném si před vyplutím procvičíme základní vodácké dovednosti a kormidlování kánoe. 

Do Líšného se dopravíme dodávkou z metra Letňany a z Turnova taktéž. 

Podmínky: Kapacita výletu je omezena na 7 dětí. Výlet je pro děti, které jsou starší 9 let a jsou plavci.

Cena: 1000,- Kč

Cena obsahuje: instruktory, 2x svačinu, oběd, půjčení veškerého vybavení (kánoe, vesta, pádlo), dopravu. Cena neobsahuje úrazové pojištění.