fbpx

Sportovně cyklistický příměstský tábor Horní Počernice

CYKLISTICKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V PRAZE HORNÍCH POČERNICÍCH

Na sportovním cyklistickém příměstském táboře se Vaše děti naučí mnoho nového a dostanou se do dobré fyzické kondice! Příměstský tábor je zaměřen převážně na cyklistiku, program je ale významně doplněn o spoustu dalších sportovních aktivit.

Děti naučí správně ovládat své kolo, nacvičí rovnováhu, naučí se dopravní předpisy a zkusí si také jiné sporty jako jsou míčové hry, kooperační hry, atletická průprava a beachovoleybal.

Základna: Sokol Horní Počernice

Pro koho: Děti od 6 do 14 let

Cena: 4.100,- Kč.

V ceně je zahrnuto:
denní program, instruktoři, pronájem zázemí,
2 svačiny denně, obědy, pitný režim,
odměny + táborové tričko,
sleva 300,- Kč pro sourozence

 

Jak tábor probíhá:

Během 5 denních prázdninových turnusů si děti užijí program plný cyklistiky a multisportovní činnosti. Denně můžete přijít mezi 8 a 9 hodinou, kdy mají děti volnější herní program. Dopolední program se skládá z tréninku cyklistických dovedností a různých sportovních tréninků se zaměřením na atletiku a gymnastiku. Oběd máme v restauraci.  Odpoledne probíhají výlety do okolí. Vyzvedávání dětí je mezi 16:30 a 17:00.

Klademe důraz na zlepšení techniky jízdy a poznávání okolí ze sedla kola.

Lokalita

Cyklistický příměstský tábor v Horních Počernicích je situován u areálu místního sokola, který se v blízkosti Klánovického háje, kde probíhá většina tréninků. V sokole budeme mít šatnu pro děti. V případě špatného počasí budeme trávit den v sálku. Děti také rády využívají nedaleký pumptrack. Dle výkonnostních skupinek zle přizpůsobit délku výletů a vyrazit například až do Úval. 

Tábory jsou podpořené MČ Praha 20. Děkujeme!

Aktivity:

Trénink rovnováhy na kole

Správná technika zastavování a zatáčení

Atletická průprava

Výlety do různých lokalit

Péče o kolo

Výměna duše apod.

Míčové hry

Termíny a registrace:


Co se děti naučí?

Ovládat kolo ve všech situacích, přejíždět nejrůznější hrboly a překážky, správné přehazování rychlostních stupňů, vyměnit si proraženou duši, naučí se dopravní značení a také číst v mapách. 

Proč se zúčastnit cyklistického příměstského tábora?

  • Dostupná a atraktivní lokalita v Praze
  • Děti se naučí mnoho nového a odpojí se od světa kybernetické zábavy
  • Děti budu celý den na čerstvém vzduchu a poznají spoustu nových kamarádů
  • Zajímavá cena
  • Každý den od 8:00 do 17:00
  • Cyklistický příměstský tábor je vhodný pro děti od 6-14 let

Cyklistika je jeden z nejoblíbenějších českých volnočasových aktivit. Je to také velmi prospěšný sport pro fyzickou kondici a psychickou kondici. Proč? Aerobní aktivita spaluje přebytečné tuky v těle, zvyšuje sílu svalů a zlepšuje oběhový aparát. Dále se na kole trénuje rovnováha a koordinace pohybů. Děti mají radost z jízdy a poznají mnohá nová místa, které pomůžou v orientaci v místním prostředí.