fbpx

Příměstský cyklistický tábor v Dejvicích

CYKLISTICKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V PRAZE DEJVICÍCH

Na sportovním cyklistickém příměstském táboře se Vaše děti naučí mnoho nového a dostanou se do dobré fyzické kondice! Příměstský tábor je zaměřen převážně na cyklistiku, program je ale významně doplněn o spoustu dalších sportovních aktivit.

Na cyklotáboře se děti naučí správně ovládat své kolo, nacvičí rovnováhu, naučí se dopravní předpisy a zkusí si také jiné sporty, jako jsou míčové, kooperační a sportovní hry.

Termíny:

Naleznete v registraci níže.

Denně od 8:00 do 17:00.

Základna:

Základní škola speciální a Praktická škola, Praha 6, Rooseveltova 8

Pro koho: děti od 6 do 14 let

 

Jak tábor probíhá:

Během 5 denních prázdninových turnusů si děti užijí program plný cyklistiky a pohybu.  Denně můžete přijít mezi 8 a 9 hodinou, kdy mají děti volnější herní program. Dopolední program se skládá z tréninku cyklistických dovedností a různých her. Oběd máme v restauraci.  Odpoledne probíhají výlety do okolí, převážně do Stromovky, nebo okolo Vltavy. Vyzvedávání dětí je mezi 16:30 a 17:00.

Klademe důraz na zlepšení techniky jízdy a poznávání okolí ze sedla kola.

Lokalita

Cyklistický příměstský tábor v Dejvicích je situován u areálu speciální základní školy Rooseveltova, která se v těsné blízkosti parku Stromovka, kde probíhá většina tréninků. V areálu školy budeme mít sálek pro vnitřní program a uschování kol. Zároveň je součástí areálu rozlehlá zahrad, která je vhodná pro různé hry o poledním klidu a odpočinek.Aktivity:

 • Trénink rovnováhy na kole.
 • Správná technika zastavování a zatáčení.
 • Jízda na dopravním hřišti.
 • Jízda v bikeparku ve Stromovce.
 • Výlety do okolí.
 • Péče o kolo.
 • Výměna duše apod.
 • Práce s mapou, dopravní výuka.
 • Míčové hry.
 • Kooperační hry.


Cena: 4.100,- Kč.

V ceně je zahrnuto: denní program, instruktoři, zázemí, pitný režim, pronájem zázemí, 2 svačiny denně, obědy, pomůcky, táborové tričko, odměny, táborové tričko, sleva pro sourozence 300 Kč.

 

Co se děti naučí?

Ovládat kolo ve všech situacích, přejíždět nejrůznější hrboly a překážky, správné přehazování rychlostních stupňů, vyměnit si proraženou duši, naučí se dopravní značení a také číst v mapách.

Proč se zúčastnit cyklistického příměstského tábora?

 • Dostupná a atraktivní lokalita v Praze
 • Děti se naučí mnoho nového a odpojí se od světa kybernetické zábavy
 • Děti budu celý den na čerstvém vzduchu a poznají spoustu nových kamarádů
 • Zajímavá cena
 • Každý den od 8:00 do 17:00
 • Cyklistický příměstský tábor je vhodný pro děti od 6-14 let
 • Děti dostanou táborové týmové tričko
Cyklistika je jeden z nejoblíbenějších českých volnočasových aktivit. Je to také velmi prospěšný sport pro fyzickou kondici a psychickou kondici. Proč? Aerobní aktivita spaluje přebytečné tuky v těle, zvyšuje sílu svalů a zlepšuje oběhový aparát. Dále se na kole trénuje rovnováha a koordinace pohybů. Děti mají radost z jízdy a poznají mnohá nová místa, které pomůžou v orientaci v místním prostředí.