fbpx

Cyklistický příměstský tábor Újezd nad Lesy

CYKLISTICKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V ÚJEZDU NAD LESY

Nenechte Vaše děti zahálet doma, na sportovním cyklistickém příměstském táboře se naučí mnoho nového a dostanou se do dobré fyzické kondice! Příměstský tábor je zaměřen převážně na cyklistiku, program je ale významně doplněn o spoustu dalších sportovních aktivit.

Na cyklotáboře se děti naučí správně ovládat své kolo, nacvičí rovnováhu, naučí se dopravní předpisy ale zkusí si také jiné sporty jako jsou míčové hry a kooperační hry.

Základna:
ZŠ Masarykova – Újezd nad Lesy

Pro koho: Děti od 7 do 14 let

Cena: 4.100,- Kč.

V ceně je zahrnuto:
denní program s instruktory, pronájem zázemí, 2 svačiny denně, obědy, pitný režim, odměny + táborové tričko


Sleva 300 Kč pro dalšího sourozence.

 

Lokalita

Lesy a krásná příroda obklopují naši základnu v ZŠ Masarykova v Újezdě nad Lesy a jsou ideální pro letní pobyt dětí v přírodě. V okolí je množství cyklistických tras s možností delších výletů. Pro trénink budeme využívat také technické lesní pasáže. 

Jak tábor probíhá:

Během 5 denních prázdninových turnusů si děti užijí program plný cyklistiky. Denně je můžete přijít mezi 8 a 9 hodinou, kdy mají děti volnější herní program. Dopolední program se skládá z tréninku cyklistických dovedností, nebo her. Oběd v blízké restauraci.  Odpoledne probíhají výlety do okolí, například do lesů, kde nalezneme mnohé možnosti pro cyklistické trasy. Vyzvedávání dětí je mezi 16:30 a 17:00

Klademe důraz na zlepšení techniky jízdy a poznávání okolí ze sedla kola.

Aktivity:

Trénink rovnováhy na kole

správná technika zastavování a zatáčení

atletická kondiční příprava

jízda v terénu – (boule a skokánky)

výlety do různých lokalit

péče o kolo – výměna duše atd.

míčové hry a kooperační hry


Co se děti naučí?

 Ovládat kolo ve všech situacích, správně přehazování rychlostních stupňů, naučí se dopravní značení, přejíždět nejrůznější hrboly a překážky, vyměnit si proraženou duši a číst v mapách. 

Proč se zúčastnit cyklistického příměstského tábora?

  • Děti se naučí mnoho nového a odpojí se od světa kybernetické zábavy
  • Děti budu celý den na čerstvém vzduchu a seznámí se s mnoha svými vrstevníky
  • Zajímavá cena
  • Každý den od 8:00 do 17:00
  • Cyklistický příměstský tábor je vhodný pro děti 7-13 let

Cyklistika je jeden z nejoblíbenějších českých volnočasových aktivit. Je to také velmi prospěšný sport pro fyzickou kondici a psychickou kondici. Proč? Aerobní aktivita spaluje přebytečné tuky v těle, zvyšuje sílu svalů a zlepšuje oběhový aparát. Dále se na kole trénuje rovnováha a koordinace pohybů. Děti mají radost z jízdy a poznají mnohá nová místa, které pomůžou v orientaci v místním prostředí.