Cyklistický příměstský tábor Újezd nad Lesy

CYKLISTICKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V ÚJEZDĚ NAD LESY

Nenechte Vaše děti zahálet doma, na sportovním cyklistickém příměstském táboře se naučí mnoho nového a dostanou se do dobré fyzické kondice! Příměstský tábor je zaměřen převážně na cyklistiku, program je ale významně doplněn o spoustu dalších sportovních aktivit.

Na cyklotáboře se děti naučí správně ovládat své kolo, nacvičí rovnováhu, naučí se dopravní předpisy ale zkusí si také jiné sporty jako jsou míčové hry a kooperační hry.

• 18.7.-22.7. 2022
  • 8.8.-12.8.2022

Základna: ZŠ Masarykova – Újezd nad Lesy

Lokalita

Lesy a krásná příroda obklopují naši základnu v ZŠ Masarykova v Újezdě nad Lesy a jsou ideální pro letní pobyt dětí v přírodě. V okolí je množství cyklistických tras, možností na výlety a nebo technických lesních pasáží.

Během 5 denních prázdninových turnusů si děti užijí program plný cyklistiky. Denně je můžete přijít mezi 8 a 9 hodinou, kdy mají děti volnější herní program. Dopolední program se skládá z tréninku cyklistických dovedností, nebo her. Oběd v blízké restauraci.  Odpoledne probíhají výlety do okolí, například do lesů, kde nalezneme mnohé možnosti pro cyklistické trasy. Vyzvedávání dětí je mezi 16:30 a 17:00

Klademe důraz na zlepšení techniky jízdy a poznávání okolí ze sedla kola.

Trénink rovnováhy na kole

správná technika zastavování a zatáčení

atletická kondiční příprava

jízda v terénu – (boule a skokánky)

výlety do různých lokalit

péče o kolo – výměna duše atd.

míčové hry a kooperační hry

Cena: 3.100,- Kč.

V ceně je zahrnuto: Program, instruktoři, zázemí, pronájem zázemí, 2 svačiny denně, obědy, pomůcky, odměny, pitný režim, sleva 200 Kč pro druhého sourozence.

Ovládat kolo ve všech situacích, správně přehazování rychlostních stupňů, naučí se dopravní značení, přejíždět nejrůznější hrboly a překážky, vyměnit si proraženou duši a číst v mapách.

Proč se zúčastnit cyklistického příměstského tábora?

• Děti budu celý den na čerstvém vzduchu a seznámí se s mnoha svými vrstevníky
  • Zajímavá cena
  • Cyklistický příměstský tábor je vhodný pro děti 7-13 let

Cyklistika je jeden z nejoblíbenějších českých volnočasových aktivit. Je to také velmi prospěšný sport pro fyzickou kondici a psychickou kondici. Proč? Aerobní aktivita spaluje přebytečné tuky v těle, zvyšuje sílu svalů a zlepšuje oběhový aparát. Dále se na kole trénuje rovnováha a koordinace pohybů. Děti mají radost z jízdy a poznají mnohá nová místa, které pomůžou v orientaci v místním prostředí.