fbpx

cyklistický příměstský tábor Stará Boleslav

CYKLISTICKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR VE STARÉ BOLESLAVI

Nenechte Vaše děti zahálet doma, na sportovním cyklistickém příměstském táboře se naučí mnoho nového a dostanou se do nebývalé fyzické kondice! Příměstský tábor je zaměřen převážně na cyklistiku, program je ale významně doplněn o spoustu dalších sportovních aktivit.

Na cyklotáboře se děti naučí správně ovládat své kolo, nacvičí rovnováhu, naučí se dopravní předpisy ale zkusí si také jiné sporty jako jsou míčové hry a kooperační hry.

Termíny:

  • naleznete níže v registračním formuláři

Denně od 7:30 do 16:30

Základna: Stará Boleslav- Houšťka

Pro koho: Děti od 7 do 14 let

 

Lokalita

Lesy a krásná příroda obklopují sportovní areál v Houšťce, který je ideální pro letní pobyt dětí v přírodě. Nalezneme zde atletickou dráhu, multifunkční hřiště, hřiště na další atletické disciplíny, jako je například skok do dálky atd. Pro náš sportovně cyklistický tábor budeme využívat jak areál v Houštce, tak i blízkou stezky na kolečkové brusle a cyklistiku. Dále jsou v blízkosti rozsáhlé lesy, kde jsou dobře vyznačeny turistické trasy a jsou vhodné i pro terénní kola.

Jak tábor probíhá:

Během 5 denních prázdninových turnusů si děti užijí program plný cyklistiky. Denně je můžete přijít mezi 8 a 9 hodinou, kdy mají děti volnější herní program. Dopolední program se skládá z tréninku cyklistických dovedností, nebo her. Oběd přímo v restauraci v areálu.  Odpoledne probíhají výlety do okolí, například do lesů, kde nalezneme mnohé možnosti pro cyklistické trasy. Vyzvedávání dětí je mezi 16:30 a 17:00

Klademe důraz na zlepšení techniky jízdy a poznávání okolí ze sedla kola.

Aktivity:

Trénink rovnováhy na kole

správná technika zastavování a zatáčení

atletická kondiční příprava

jízda v terénu – (boule a skokánky)

výlety do různých lokalit

péče o kolo – výměna duše atd.

míčové hry a kooperační hry

Cena: 4.100,- Kč.

V ceně je zahrnuto: denní program, instruktoři, zázemí, pronájem zázemí, 2 svačiny denně, obědy, pomůcky, odměny, pitný režim

Sleva 300,- Kč pro druhého sourozence.Co se děti naučí?

 Ovládat kolo ve všech situacích, správně přehazování rychlostních stupňů, naučí se dopravní značení, přejíždět nejrůznější hrboly a překážky, vyměnit si proraženou duši a číst v mapách. 

Proč se zúčastnit cyklistického příměstského tábora?

  • Děti se naučí mnoho nového a odpojí se od světa kybernetické zábavy
  • Děti budu celý den na čerstvém vzduchu a seznámí se s mnoha svými vrstevníky
  • Zajímavá cena
  • Každý den od 7:30 do 16:30
  • Cyklistický příměstský tábor je vhodný pro děti 6-13 let

Cyklistika je jeden z nejoblíbenějších českých volnočasových aktivit. Je to také velmi prospěšný sport pro fyzickou kondici a psychickou kondici. Proč? Aerobní aktivita spaluje přebytečné tuky v těle, zvyšuje sílu svalů a zlepšuje oběhový aparát. Dále se na kole trénuje rovnováha a koordinace pohybů. Děti mají radost z jízdy a poznají mnohá nová místa, které pomůžou v orientaci v místním prostředí.