fbpx

+420 724 929 269 info@inlineskola.cz

cyklistický příměstský tábor Stará Boleslav

CYKLISTICKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR VE STARÉ BOLESLAVI

Nenechte Vaše děti zahálet doma, na sportovním cyklistickém příměstském táboře se naučí mnoho nového a dostanou se do nebývalé fyzické kondice! Příměstský tábor je zaměřen převážně na cyklistiku, program je ale významně doplněn o spoustu dalších sportovních aktivit.

Na cyklotáboře se děti naučí správně ovládat své kolo, nacvičí rovnováhu, naučí se dopravní předpisy ale zkusí si také jiné sporty jako jsou míčové hry a kooperační hry.

Termíny:

  • 18.7.-22.7.2022
  • 25.7.-29.7.2022
  • 8.8.-12.8.2022
  • 15.8.-19.8.2022
  • 22.8.-26.8.2022

Denně od 7:30 do 16:30

Základna: Stará Boleslav- Houšťka

Pro koho: Děti od 7 do 14 let

 

Lokalita

Lesy a krásná příroda obklopují sportovní areál v Houšťce, který je ideální pro letní pobyt dětí v přírodě. Nalezneme zde atletickou dráhu, multifunkční hřiště, hřiště na další atletické disciplíny, jako je například skok do dálky atd. Pro náš sportovně cyklistický tábor budeme využívat jak areál v Houštce, tak i blízkou stezky na kolečkové brusle a cyklistiku. Dále jsou v blízkosti rozsáhlé lesy, kde jsou dobře vyznačeny turistické trasy a jsou vhodné i pro terénní kola.

Jak tábor probíhá:

Během 5 denních prázdninových turnusů si děti užijí program plný cyklistiky. Denně je můžete přijít mezi 8 a 9 hodinou, kdy mají děti volnější herní program. Dopolední program se skládá z tréninku cyklistických dovedností, nebo her. Oběd přímo v restauraci v areálu.  Odpoledne probíhají výlety do okolí, například do lesů, kde nalezneme mnohé možnosti pro cyklistické trasy. Vyzvedávání dětí je mezi 16:30 a 17:00

Klademe důraz na zlepšení techniky jízdy a poznávání okolí ze sedla kola.

Aktivity:

Trénink rovnováhy na kole

správná technika zastavování a zatáčení

atletická kondiční příprava

jízda v terénu – (boule a skokánky)

výlety do různých lokalit

péče o kolo – výměna duše atd.

míčové hry a kooperační hry

Cena: 3.100,- Kč.

V ceně je zahrnuto: Program, instruktoři, zázemí, pronájem zázemí, 2 svačiny denně, obědy, pomůcky, odměny, pitný režim, sleva 200 Kč pro druhého sourozence.Co se děti naučí?

 Ovládat kolo ve všech situacích, správně přehazování rychlostních stupňů, naučí se dopravní značení, přejíždět nejrůznější hrboly a překážky, vyměnit si proraženou duši a číst v mapách. 

Proč se zúčastnit cyklistického příměstského tábora?

  • Děti se naučí mnoho nového a odpojí se od světa kybernetické zábavy
  • Děti budu celý den na čerstvém vzduchu a seznámí se s mnoha svými vrstevníky
  • Zajímavá cena
  • Každý den od 7:30 do 16:30
  • Cyklistický příměstský tábor je vhodný pro děti 6-13 let

Cyklistika je jeden z nejoblíbenějších českých volnočasových aktivit. Je to také velmi prospěšný sport pro fyzickou kondici a psychickou kondici. Proč? Aerobní aktivita spaluje přebytečné tuky v těle, zvyšuje sílu svalů a zlepšuje oběhový aparát. Dále se na kole trénuje rovnováha a koordinace pohybů. Děti mají radost z jízdy a poznají mnohá nová místa, které pomůžou v orientaci v místním prostředí.