fbpx

Cyklistický příměstský tábor Jinonice – Prokopské údolí

CYKLISTICKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V PRAZE JINONICÍCH

Nenechte Vaše děti zahálet doma, na sportovním cyklistickém příměstském táboře se naučí mnoho nového a dostanou se do nebývalé fyzické kondice! Příměstský tábor je zaměřen převážně na cyklistiku, program je ale významně doplněn o spoustu dalších sportovních aktivit.

Na cyklotáboře se děti naučí správně ovládat své kolo, nacvičí rovnováhu, naučí se dopravní předpisy a zkusí si také jiné sporty jako jsou míčové hry, kooperační hry a lanové překážky.

Termíny:

volné termíny naleznete v registračním formuláři

Denně od 8:00 do 17:00

Základna:

Jinonice, sportovní areál ZŠ Waldorfská
Mezi Rolemi 4

Pro koho: Děti od 7 do 14 let

 

Lokalita

Cyklistický příměstský tábor v Jinonicích je situován do areálu zš Waldorfská, který je kousek od začátku Prokopského údolí, kam děti budou vyrážet na projížďky. Zároveň je areál dostupný autem a v docházkové vzdálenosti od metra B Jinonice. Předpokládané výlety: Prokopské údolí, hradiště Děvín, vyhlídka Zlíchov, Centrální park Stodůlky, Pumptrack Stodůlky, Přírodní park Košíře- Motol. JE MOŽNÉ SI NECHAT PŘES NOC V AREÁLU USCHOVANÁ KOLA.

Jak tábor probíhá:

Během 5 denních prázdninových turnusů si děti užijí program plný cyklistiky. Denně můžete přijít mezi 8 a 9 hodinou, kdy mají děti volnější herní program. Dopolední program se skládá z tréninku cyklistických dovedností, nebo her. Odpoledne probíhají výlety do okolí. Vyzvedávání je mezi 16:30 a 17:00. Klademe důraz na zlepšení techniky jízdy a poznávání okolí ze sedla kola.

Aktivity:

 • Trénink rovnováhy na kole
 • Správná technika zastavování a zatáčení
 • Jízda v bikeparku – (boule a skokánky)
 • Výlety do různých lokalit péče o kolo 
 • Výměna duše, oprava brzd
 • Práce s mapou, dopravní výuka
 • Míčové hry

Cena: 3500,- Kč.

V ceně je zahrnuto: denní program, instruktoři, zázemí, pronájem zázemí, 2 svačiny denně, obědy, pomůcky, odměny, pitný režim, sportovní tričko, sleva  200 Kč pro sourozence.

Strava:
Pro upřesnění doplňujeme, jak vypadá strava, která je zahrnuta v ceně tábora.
Svačina: ovoce / přesnídávka / jogurt (většinou v počtu 1 ks) / rohlíky 2ks + zelenina
Oběd: hlavní chod v dětské porci, podle lokality doplněno polévkou
Svačina: sušenka / sladké pečivo (v množství 1 ks)

Pokud víte, že Vašemu dítěti tyto svačiny nebudou stačit, dejte jim prosím s sebou ještě svačinu vlastní.

Co se děti naučí?

Ovládat kolo ve všech situacích, správně přehazování rychlostních stupňů, naučí se dopravní značení, přejíždět nejrůznější hrboly a překážky, vyměnit si proraženou duši a číst v mapách, jízdu v pumptracku.  Budou se učit také základní servis kol- jak vyměnit duši, utáhnout komponenty a jak se starat o své kolo.
Proč se zúčastnit cyklistického příměstského tábora?

 • Dostupná lokalita v Praze
 • Děti se naučí mnoho nového a odpojí se od světa kybernetické zábavy
 • Děti budu celý den na čerstvém vzduchu a seznámí se s mnoha svými vrstevníky
 • Zajímavá cena
 • Každý den od 8:00 do 17:00
 • Cyklistický příměstský tábor je vhodný pro děti 7-14 let

Cyklistika je jeden z nejoblíbenějších českých volnočasových aktivit. Je to také velmi prospěšný sport pro fyzickou kondici a psychickou kondici. Proč? Aerobní aktivita spaluje přebytečné tuky v těle, zvyšuje sílu svalů a zlepšuje oběhový aparát. Dále se na kole trénuje rovnováha a koordinace pohybů. Děti mají radost z jízdy a poznají mnohá nová místa, které pomůžou v orientaci v místním prostředí.