fbpx

Cyklistický příměstský tábor Jinonice – Prokopské údolí

CYKLISTICKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V PRAZE JINONICÍCH

Nenechte Vaše děti zahálet doma, na sportovním cyklistickém příměstském táboře se naučí mnoho nového a dostanou se do nebývalé fyzické kondice! Příměstský tábor je zaměřen převážně na cyklistiku, program je ale významně doplněn o spoustu dalších sportovních aktivit.

Na cyklotáboře se děti naučí správně ovládat své kolo, nacvičí rovnováhu, naučí se dopravní předpisy a zkusí si také jiné sporty jako jsou míčové hry, kooperační hry a lanové překážky.

Termíny:

volné termíny naleznete v registračním formuláři

Denně od 8:00 do 17:00

Základna:

Jinonice, sportovní areál ZŠ Waldorfská
Mezi Rolemi 4

Pro koho: Děti od 7 do 14 let

 

Lokalita

Cyklistický příměstský tábor v Jinonicích je situován do areálu zš Waldorfská, který je kousek od začátku Prokopského údolí, kam děti budou vyrážet na projížďky. Zároveň je areál dostupný autem a v docházkové vzdálenosti od metra B Jinonice. Předpokládané výlety: Prokopské údolí, hradiště Děvín, vyhlídka Zlíchov, Centrální park Stodůlky, Pumptrack Stodůlky, Přírodní park Košíře- Motol. JE MOŽNÉ SI NECHAT PŘES NOC V AREÁLU USCHOVANÁ KOLA.

Jak tábor probíhá:

Během 5 denních prázdninových turnusů si děti užijí program plný cyklistiky. Denně můžete přijít mezi 8 a 9 hodinou, kdy mají děti volnější herní program. Dopolední program se skládá z tréninku cyklistických dovedností, nebo her. Odpoledne probíhají výlety do okolí. Vyzvedávání je mezi 16:30 a 17:00. Klademe důraz na zlepšení techniky jízdy a poznávání okolí ze sedla kola.

Aktivity:

 • Trénink rovnováhy na kole
 • Správná technika zastavování a zatáčení
 • Jízda v bikeparku – (boule a skokánky)
 • Výlety do různých lokalit péče o kolo 
 • Výměna duše, oprava brzd
 • Práce s mapou, dopravní výuka
 • Míčové hry

Cena: 3.900,- Kč.

V ceně je zahrnuto: denní program, instruktoři, zázemí, pronájem zázemí, 2 svačiny denně, obědy, pomůcky, odměny, pitný režim, sportovní tričko

Sleva  300 Kč pro sourozence.

Co se děti naučí?

Ovládat kolo ve všech situacích, správně přehazování rychlostních stupňů, naučí se dopravní značení, přejíždět nejrůznější hrboly a překážky, vyměnit si proraženou duši a číst v mapách, jízdu v pumptracku.  Budou se učit také základní servis kol- jak vyměnit duši, utáhnout komponenty a jak se starat o své kolo.
Proč se zúčastnit cyklistického příměstského tábora?

 • Dostupná lokalita v Praze
 • Děti se naučí mnoho nového a odpojí se od světa kybernetické zábavy
 • Děti budu celý den na čerstvém vzduchu a seznámí se s mnoha svými vrstevníky
 • Zajímavá cena
 • Každý den od 8:00 do 17:00
 • Cyklistický příměstský tábor je vhodný pro děti 7-14 let

Cyklistika je jeden z nejoblíbenějších českých volnočasových aktivit. Je to také velmi prospěšný sport pro fyzickou kondici a psychickou kondici. Proč? Aerobní aktivita spaluje přebytečné tuky v těle, zvyšuje sílu svalů a zlepšuje oběhový aparát. Dále se na kole trénuje rovnováha a koordinace pohybů. Děti mají radost z jízdy a poznají mnohá nová místa, které pomůžou v orientaci v místním prostředí.