fbpx

Cyklistický příměstský tábor České Budějovice

CYKLISTICKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

Nenechte Vaše děti zahálet doma, na sportovním cyklistickém příměstském táboře se naučí mnoho nového a dostanou se do výborné fyzické kondice! Příměstský tábor je zaměřen převážně na cyklistiku, program je ale významně doplněn o spoustu dalších sportovních aktivit.

Na cyklotáboře se děti naučí správně ovládat své kolo, nacvičí rovnováhu, naučí se dopravní předpisy a zkusí si také jiné sporty jako jsou míčové hry, kooperační hry a lanové překážky. 

Základna:

Park Stromovka České Budějovice.

Pro koho: Děti od 6 do 14 let

Cena: 3.900,- Kč.

V ceně je zahrnuto: denní program, instruktoři, zázemí, pronájem zázemí, 2 svačiny denně, obědy, pomůcky, odměny, pitný režim, sportovní tričko. 

Sleva 300,- Kč pro sourozence 

 

Jak tábor probíhá:

Během 5 denních prázdninových turnusů si děti užijí program plný cyklistiky. Denně můžete přijít mezi 7:30  a 8:30 , kdy mají děti volnější herní program. Dopolední program se skládá z tréninku cyklistických dovedností, nebo her. Oběd přímo v restauraci v areálu.  Odpoledne probíhají výlety do okolí. Vyzvedávání dětí je do 16:00.

Klademe důraz na zlepšení techniky jízdy a poznávání okolí ze sedla kola.

Aktivity:

 • Trénink rovnováhy na kole
 • Správná technika zastavování a zatáčení
 • Jízda v bikeparku – (boule a skokánky)
 • Výlety do různých lokalit péče o kolo 
 • Výměna duše, oprava brzd
 • Práce s mapou, dopravní výuka
 • Míčové hry
 • Koupání
 • Kooperační hry

Co se děti naučí?

Ovládat kolo ve všech situacích, správně přehazování rychlostních stupňů, naučí se dopravní značení, přejíždět nejrůznější hrboly a překážky, vyměnit si proraženou duši a číst v mapách, vyzkouší si dráhu pumptrack. Budou se učit také základní servis kol- jak vyměnit duši, utáhnout komponenty a jak se starat o své kolo.

Termíny a přihláška


Proč se zúčastnit cyklistického příměstského tábora?

 • Dostupná lokalita
 • Děti se naučí mnoho nového a odpojí se od světa kybernetické zábavy
 • Děti budu celý den na čerstvém vzduchu a seznámí se s mnoha svými vrstevníky
 • Zajímavá cena
 • Cyklistický příměstský tábor je vhodný pro děti 6-14 let

Cyklistika je jeden z nejoblíbenějších českých volnočasových aktivit. Je to také velmi prospěšný sport pro fyzickou kondici a psychickou kondici. Proč? Aerobní aktivita spaluje přebytečné tuky v těle, zvyšuje sílu svalů a zlepšuje oběhový aparát. Dále se na kole trénuje rovnováha a koordinace pohybů. Děti mají radost z jízdy a poznají mnohá nová místa, které pomůžou v orientaci v místním prostředí.