fbpx

+420 724 929 269 info@inlineskola.cz

Cyklistický příměstský tábor Bohnice

CYKLISTICKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V PRAZE BOHNICÍCH

Nenechte Vaše děti zahálet doma, na sportovním cyklistickém příměstském táboře se naučí mnoho nového a dostanou se do nebývalé fyzické kondice! Příměstský tábor je zaměřen převážně na cyklistiku, program je ale významně doplněn o spoustu dalších sportovních aktivit.

Na cyklotáboře se děti naučí správně ovládat své kolo, nacvičí rovnováhu, naučí se dopravní předpisy ale zkusí si také jiné sporty jako jsou míčové hry, kooperační hry a lanové překážky. 

Termíny:

  • 13.7. – 17.7. 2020
  • 27.7. – 31.7. 2020
  • 10.8. – 14.8. 2020
  • 24.8. – 28.8. 2020

Denně od 8:00 do 17:00

Základna: Bohnice – ZŠ GLOWACKÉHO

Pro koho: Děti od 7 do 14 let

 

Jak tábor probíhá:

Během 5 denních prázdninových turnusů si děti užijí program plný cyklistiky. Denně je můžete přijít mezi 8 a 9 hodinou, kdy mají děti volnější herní program. Dopolední program se skládá z tréninku cyklistických dovedností, nebo her. Oběd je areálu. Odpoledne probíhají výlety do místních lesů: Čimického háje, Ďáblického háje, parku v psychiatrické léčebně, nebo do Drahanského údolí. Vyzvedávání dětí je mezi 16:30 a 17:00. Klademe důraz na zlepšení techniky jízdy a poznávání okolí ze sedla kola.

Aktivity:

Trénink rovnováhy na kole

správná technika zastavování a zatáčení

jízda na dopravním hřišti

jízda v bikeparku – (boule a skokánky)

výlety do různých lokalit péče o kolo –

výměna duše atd.

práce s mapou dopravní výuka

míčové hry

kooperační hry

Cena: 2.600,- Kč.

V ceně je zahrnuto: Program, instruktoři, zázemí, pronájem zázemí, 2 svačiny denně, obědy, pomůcky, odměny, pitný režim,

Co se děti naučí?

 Ovládat kolo ve všech situacích, správně přehazování rychlostních stupňů, naučí se dopravní značení, přejiždět nejrůznější hrboly a překážky, vyměnit si proraženou duši a číst v mapách. 

Proč se zúčastnit cyklistického příměstského tábora?

  • Dostupná lokalita v Praze
  • Děti se naučí mnoho nového a odpojí se od světa kybernetické zábavy
  • Děti budu celý den na čerstvém vzduchu a seznámí se s mnoha svými vrstevníky
  • Zajímavá cena
  • Každý den od 8:00 do 17:00
  • Cyklistický příměstský tábor je vhodný pro děti 6-13 let

Cyklistika je jeden z nejoblíbenějších českých volnočasových aktivit. Je to také velmi prospěšný sport pro fyzickou kondici a psychickou kondici. Proč? Aerobní aktivita spaluje přebytečné tuky v těle, zvyšuje sílu svalů a zlepšuje oběhový aparát. Dále se na kole trénuje rovnováha a koordinace pohybů. Děti mají radost z jízdy a poznají mnohá nová místa, které pomůžou v orientaci v místním prostředí.

Lokalita:

Cyklistický příměstský tábor v Bohnicích je situován do lokality ZŠ Glowatského, která leží na okraji čimického háje a v blízkosti zastávky Podhajská pole. V těsné blízkosti leží dopravní hřiště, kde se dětí naučí správně dopravním předpisům a bike park, kde jsou zajímavé překážky, klopené zatáčky a malé skokánky.  V rámci tábora bude probíhat i několik výletů. Ty budou naplánovány po lesních cestách,  nebo cyklostezkách. Budeme se maximálně vyhýbat rušným silnicím a křižovatkám. JE MOŽNÉ SI NECHAT V AREÁLU USCHOVANÁ KOLA

Cyklistické a inline tábory v Bohnicích povede celé léto hlavní vedoucí Petr Štefan.  Petr se dlouhodobě věnuje sportu a tréninku dětí- převážně na kolečkových bruslích. Vedl několik táborů v roce 2016 a má mnohé zkušenosti také z dětských sportovních kroužků. Vystudoval Fakultu tělesné výchovy- obor sportovní management s  titulem Magistr. Mezi jeho záliby patří hokej, bruslení a cyklistika.


Co děti na táboře vyzkouší?
Základy jízdy na kole

jízdy v dopravním hřišti

výlety do lesa

dráha v bike parku

základní servis kol

míčové hry

týmové hry