fbpx

Cyklistický příměstský tábor Bohnice

CYKLISTICKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V PRAZE BOHNICÍCH

Nenechte Vaše děti zahálet doma, na sportovním cyklistickém příměstském táboře se naučí mnoho nového a dostanou se do nebývalé fyzické kondice! Příměstský tábor je zaměřen převážně na cyklistiku, program je ale významně doplněn o spoustu dalších sportovních aktivit.

Na cyklotáboře se děti naučí správně ovládat své kolo, nacvičí rovnováhu, naučí se dopravní předpisy ale zkusí si také jiné sporty jako jsou míčové hry a kooperační hry. 

Základna: Bohnice – ZŠ ÚSTAVNÍ

Pro koho: Děti od 7 do 14 let

Orientační denní program:

 • 8:00-8:30 – sraz u kolárny
 • 9:00-10:30 – dopolední program v blízkosti základny (nácvik jízdy v provozu, údržba kola, technika jízdy v různých podmínkách atd.)
 • 10:30 – 11:00 – svačina
 • 11:00 – 12:00 – krátká vyjížďka / hry
 • 12:00 – 14:00 – oběd + polední klid
 • 14:00 – 16:30 – odpolední výlet se svačinou a hrami na různých místech

St celodenní výlet dle možností družstva

Cena: 4.100,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

 • Program, instruktoři, pronájem zázemí, 2 svačiny denně, obědy, pitný režim, odměny, táborové tričko.
 • Sleva 300,- Kč pro sourozence.
 

Jak tábor probíhá:

Ranní sraz je mezi 8:00 a 8:30. Dopolední program se skládá z tréninku cyklistických dovedností, nebo her. Oběd je v restauraci Trojský vrch. Odpoledne probíhají výlety do blízkého okolí: Čimického háje, Ďáblického háje, BMX dráhy, parku v psychiatrické léčebně, nebo do Drahanského údolí. Ve středu vyrazíme na celodenní výlet podél Vltavy. Vyzvedávání dětí je mezi 16:30 a 17:00. Klademe důraz na zlepšení techniky jízdy a poznávání okolí ze sedla kola.

Termíny a registrace:


Co se děti naučí?

 Ovládat kolo ve všech situacích, správně přehazování rychlostních stupňů, naučí se dopravní značení, přejiždět nejrůznější hrboly a překážky, vyměnit si proraženou duši a číst v mapách.

Proč se zúčastnit cyklistického příměstského tábora?

 • Dostupná lokalita v Praze
 • Děti se naučí mnoho nového a odpojí se od světa kybernetické zábavy
 • Děti budu celý den na čerstvém vzduchu a seznámí se s mnoha svými vrstevníky
 • Zajímavá cena
 • Každý den od 8:00 do 17:00
 • Cyklistický příměstský tábor je vhodný pro děti 6-13 let

Cyklistika je jeden z nejoblíbenějších českých volnočasových aktivit. Je to také velmi prospěšný sport pro fyzickou kondici a psychickou kondici. Proč? Aerobní aktivita spaluje přebytečné tuky v těle, zvyšuje sílu svalů a zlepšuje oběhový aparát. Dále se na kole trénuje rovnováha a koordinace pohybů. Děti mají radost z jízdy a poznají mnohá nová místa, které pomůžou v orientaci v místním prostředí.

Lokalita:

Cyklistický příměstský tábor v Bohnicích je situován do lokality ZŠ Glowackého, která leží na okraji čimického háje a v blízkosti zastávky Podhajská pole. V těsné blízkosti leží dopravní hřiště, kde se dětí naučí správně dopravním předpisům, a bike park, kde jsou zajímavé překážky, klopené zatáčky a malé skokánky.  V rámci tábora bude probíhat i několik výletů. Ty budou naplánovány po lesních cestách,  nebo cyklostezkách. Budeme se maximálně vyhýbat rušným silnicím a křižovatkám.

Garantem cyklistických a inline táborů v Bohnicích je Petr Štefan.  Petr se dlouhodobě věnuje sportu a tréninku dětí, převážně na kolečkových bruslích. Začínal jako táborový vedoucí v roce 2016 a má mnohé zkušenosti také z dětských sportovních kroužků. Vystudoval Fakultu tělesné výchovy – obor sportovní management s  titulem Magistr. Mezi jeho záliby patří hokej, kolečkové bruslení a cyklistika.


Co děti na táboře vyzkouší?
různé techniky jízdy na kole

jízdy v dopravním hřišti

výlety na vyhlídky v okolí

jízdu na BMX dráze

základní servis kol

míčové hry

týmové hry