Sportovně cyklistický příměstský tábor Praha – Suchdol

CYKLISTICKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V PRAZE SUCHDOLE

Na sportovním cyklistickém příměstském táboře se Vaše děti naučí mnoho nového a dostanou se do dobré fyzické kondice! Příměstský tábor je zaměřen převážně na cyklistiku, program je ale významně doplněn o spoustu dalších sportovních aktivit.

Na cyklotáboře se děti naučí správně ovládat své kolo, nacvičí rovnováhu, naučí se dopravní předpisy a zkusí si také jiné sporty jako jsou míčové hry, kooperační hry.

• 18. – 22.7. 2022
  • 25. – 29.7. 2022
  • 1. – 5.8. 2022

Základna: ZŠ Mikoláše Alše

Během 5 denních prázdninových turnusů si děti užijí program plný cyklistiky. Denně můžete přijít mezi 8 a 9 hodinou, kdy mají děti volnější herní program. Dopolední program se skládá z tréninku cyklistických dovedností a různých her. Oběd máme zařízený v restauraci.  Odpoledne probíhají výlety do okolí. Vyzvedávání dětí je mezi 16:30 a 17:00.

Klademe důraz na zlepšení techniky jízdy a poznávání okolí ze sedla kola.

Lokalita

Cyklistický příměstský tábor v Suchdole je situován v areálu základní školy Mikoláše Alše, která se v  blízkosti přírodního parku. Přírodní rezervace Roztocký háj – Tiché údolí. V základní škole budeme mít třídu pro uschování kol a pro případ špatného počasí, kdy máme pro děti vymyšlený náhradní program.

• Trénink rovnováhy na kole
  • Správná technika zastavování a zatáčení
  • Jízda na dopravním hřišti
  • Jízda v bikeparku
  • Výlety do různých lokalit
  • Péče o kolo
  • Výměna duše apod.
  • Práce s mapou dopravní výuka
  • Míčové hry
  • Kooperační hry

Cena: 3100,- Kč.

V ceně je zahrnuto: denní program, instruktoři, zázemí, pitný režimpronájem zázemí, 2 svačiny denně, obědy, pomůcky, táborové tričko, odměny, táborové tričko, sleva pro sourozence 200 Kč.

Ovládat kolo ve všech situacích, přejíždět nejrůznější hrboly a překážky, správné přehazování rychlostních stupňů, vyměnit si proraženou duši, naučí se dopravní značení a také číst v mapách.

Proč se zúčastnit cyklistického příměstského tábora?

• Dostupná a atraktivní lokalita v Praze
  • Děti budu celý den na čerstvém vzduchu a poznají spoustu nových kamarádů
  • Zajímavá cena
  • Cyklistický příměstský tábor je vhodný pro děti od 6-14 let
  • Děti dostanou táborové týmové tričko

Cyklistika je jeden z nejoblíbenějších českých volnočasových aktivit. Je to také velmi prospěšný sport pro fyzickou kondici a psychickou kondici. Proč? Aerobní aktivita spaluje přebytečné tuky v těle, zvyšuje sílu svalů a zlepšuje oběhový aparát. Dále se na kole trénuje rovnováha a koordinace pohybů. Děti mají radost z jízdy a poznají mnohá nová místa, které pomůžou v orientaci v místním prostředí.