fbpx

Inline stezky

Inline stezky

V současné době se buduje celá řada stezek určených na bruslení a cyklistiku, nebo se prodlužují. To je pro tento sport úžasné, protože vznikají nová místa, kam se podívat na bruslích a člověk má možnost jet delší vzdálenosti bez nudného kroužení pořád dokola. Důležitý je také správný povrch. Pro inline bruslení je nejlepší co nejhladší povrch. Musíme uznat že nové stezky by mohly být více hladké. Co se nám nelíbí jsou budované chodníky z kostek. Musíme říci, že na bruslích se dá jezdit nejen po stezkách, ale kdekoli ve městě. Můžete si dojet na bruslích pro rohlíky, do posilovny, nebo jen tak na pár koleček okolo sídliště. Musíte mít ale už více zkušeností.

V Praze se nejvíce bruslí na Ladronce, ve Stromovce, na Letné, v Braníku, na Vítkově, v Troji, v Letňanech, nebo na Chodovské tvrzi. Tyto inline stezky jsou kvalitní, ale je nutné počítat s větším provozem v odpoledních hodinách, nebo za krásného víkendového počasí. Většina z nich je sdílena s cyklisty, kočárky, chodci i běžci. Dbejte prosím opatrnosti. Kdybyste nevěděli, jak se bezpečně rychle vyhnout náhlé překážce, můžete využít některého z našich kurzů.

Jak už bylo řečeno, tak můžete vyjet na bruslích téměř kamkoli. Jejich velká výhoda, je, že jsou relativně skladné a občas jsou po městě rychlejší než městská hromadná doprava. Když víte, že přes den nestíháte, zkuste si vzít brusle a uvidíte, že cestování můžete o něco urychlit.

Delší inline stezky mají výhodu, že můžete vzít třeba celou rodinu a vyrazit si na bruslích například okolo řeky. V Praze doporučujeme stezku z Troji do Klecan. Zde pozor na 2 kopečky. V Českých Budějovicích je pěkná stezka, která vede na zámek Hluboká.

Zde uvádíme odkaz, kde jsou nejlépe zmapovány Inline stezky.

www.nabruslich.cz

S námi můžete poznávat inline stezky na některém z našich víkendových kurzů. Například na zde.

Inline stezky