fbpx

freestyle kolobežky

Kroužek freestyle koloběžek

Freestyle koloběžky jsou velmi oblíbenými mezi nebojácnými mladými kluky, kteří zkouší nejrůznější triky. Připravili jsme kroužek pro děti, které se chtějí zlepšovat v koloběžkování a naučit hodně nových triků.  Kroužek povedou zkušení instruktoři, kteří trénují již několik let.

 

AKTUÁLNĚ PROBÍHÁ REGISTRACE NA  JARNÍ KURZY
Balíček po 12 lekcích, každý týden jedna lekce.
Cena je 2500,- Kč za kroužek.

Kurz na Gutovce

  •  pondělí 16:00 a od  17:00
  • úterý od 16:00 a od  17:00
  • středa 16:00 a od  17:00
  • čtvrtek od 17:00 a od  18:00

Počet členů kurzu je maximálně 5.

Určeno pro mírně pokročilé jezdce.

REGISTRACE ZDE

Kurz Plechárna

pondělí + středa od 16:00 a od  17:00

Počet členů kurzu je maximálně 5.

Určeno pro mírně pokročilé jezdce.

REGISTRACE ZDE

Kurz Braník

ÚTERÝ + STŘEDA od 16:00 a od  17:00

Počet členů kurzu je maximálně 5.

Určeno pro mírně pokročilé jezdce.

REGISTRACE ZDE

Kurz Újezd nad LesySkatepark Újezd nad Lesy | Bikespot.cz

pondělí  a čtvrtek od 16:00 a od 17:0

Počet členů kurzu je maximálně 5.

Určeno pro mírně pokročilé jezdce.

REGISTRACE ZDE

Kurz Luka

pátek 16:00 + 17:00

Počet členů kurzu je maximálně 5.

Určeno pro mírně pokročilé jezdce.

REGISTRACE ZDE

Kurz Radotín

čtvrtek+ pátek  16:00 + 17:00

Počet členů kurzu je maximálně 5.

Určeno pro mírně pokročilé jezdce.

REGISTRACE ZDE

 

 

Kurz Brno-Bohunice

pondělí 16:00
pondělí 17:00
úterý 16:00
úterý 17:00
čtvrtek 16:00
čtvrtek 17:00

pátek od 17.3. 2023  16:30-18:00  6 lekcí  cena  1800,- Kč

pátek od 5.4 . 2023  15:30-17:00   6 lekcí  cena 1800,- Kč

pátek  od 5.4. 2023  17:00-18:30  6 lekcí  cena 1800,- Kč

 

REGISTRACE ZDE

Lekce scooteringu Brno – Bohunice

Co je to vlastně freestyle scootering? Sport, při kterém se snažíme posunout meze svých všestranných dovedností na koloběžkách. Ať už se jedná o kompetitivní odvětví sportu nebo o umělecký směr jezdce, využíváním vlastního talentu ke sdílení originálních dovedností. Každý má prostor na to se najít a zjistit, co jej baví. Začínáte s koloběžkou nebo se nějakou dobu trápíte s některými triky? Tak je tento kurz přímo pro Vás!

Po dobu celého kurzu bude mít účastník možnost nechat si poradit na jakýkoliv trik, který má touhu se naučit. Je ale pouze v jeho rukách jak si s triky poradí. Zakoupením kurzu nezaručujeme, že se po 6 jedno a půl hodinových lekcích účastník naučí všemu, co instruktorovi trvalo 5 let píle a vášně ke sportu. Instruktor předává maximum informací, které za dobu své kariéry získal a stále získává. Záleží na přístupu individuálního účastníka jak ke kurzu, tak ke scooteringu, jakožto takovému. 

Kurz je rozdělen do 6 lekcí, které jsou plně obsáhnuty a účastník bude mít možnost se všestranně zdokonalit a znalostně obohatit v celém spektru sportu.

1. Seznámení se se skateparkem, s jeho provozním řádem, rozbor koloběžky a bezpečné zacházení s ní, orientace ve skateparku

Účastník kurzu bude seznámen se sportovištěm, jeho prvky, jeho pravidly, zákazy a správným chováním ve skateparku a mimo něj. Seznámí se s koloběžkou, její údržbou a správným a nesprávným zacházením. Bude obeznámen s nebezpečím při bezohledném používání skateparku a bude mu poskytnuta veškerá znalost pro bezpečnější pohyb po skateparku. 

Cílem první lekce je znalost účastníka popsat veškeré překážky ve skateparku, vědět z čeho se koloběžka skládá, vědět jak s ní zacházet aby ježděním a používáním byla opotřebována určenou cestou a účelem, za kterým je vyráběna a aby se účastník sám na vlastních nohou zvládl pohybovat bezpečněji po skateparku.

2. Probrání základních triků, manuálů, rovnováhových obtíží, rozebrání správného postavení na koloběžce, správného odrážení, zdolávání překážky na které si nevěřím

Účastník kurzu bude seznámen a zkusí si všechny základní triky, které jsou později kombinovány do triků náročnějších. Součástí této lekce je znázornění si správného postoje jezdce při ježdění, správné využívání odrážení a prozrazení tajemství, kterým i ti nejlepší zdolávájí strach z náročnějších překážek.

3. Kombinace triků, vysvětlení gapů a transférů, základní stally, dropy a bezpečnost sjíždění nebezpečnějších překážek

Další lekci bude účastník seznámen s kombinováním již naučených triků, bude mu vysvětleno, jak originálně využívat skatepark a jak využít plný potenciál rádiusové rampy.

4. Grindy a slidy na bednách, zábradlích a radiusech, obeznámení se s pojmy frontside, backside, downside, oppo, switch, alleyoop a dalšími výrazy používanými k názvům triků

Účastník bude rozšiřovat své dovednosti ve “streetovém” odvětví; většina lekce bude zaměřena na dvě podstatné překážky nacházející se ve většině všech skateparků na celé planetě, a to na bedny a zábradlí. Účastník již zaslechl spoustu názvů triků, ale to ani netuší, že spoustu z nich je složeno ze slov, které jsou základními orientačními přídavky které definují, zda dělá jezdec trik na svou přirozenou stranu, či si otočí nohy, zkříží je, provádí trik záměrně v naprosto opačném směru, a mnoho další. V této lekci mu “slang scooteringu” bude vysvětlen.

5. Lekce na pumptracku – zaměření se na rychlost a přesnost pumpování, trénování doskoků a vytrvalosti jezdce

Lekce, která se neodehrává ve skateparku, ale na pumptracku v brněnské městské části Bystrc (Pumptrack pod Pekárnou, 635 00 Brno-Bystrc). Účastník bude seznámen s rizikem zanedbávání tréninku rychlosti pohybu na koloběžce. Bude seznámen s univerzálním využitím pumptracku a s výhodou všeobecného využívání veřejně přístupných sportovišť.

6. Rekapitulace znalostí a dovedností, mentalita správného jezdce a člověka

Poslední lekce kurzu je z větší části obsažena opakováním dosud nabytých vědomostí, znalostí a dovedností, ale součástí je ale doporučení jak používat sociální sítě jakožto sportovec a tvůrce a finální rozbor myšlenek jak na cestě pokračovat sám. 

Kurz je aktuálně vyučován třemi zkušenými instruktory:

Jiří Kužel (Brno-Bohunice), tel. 778080602