+420 724 929 269 info@inlineskola.cz

TÁBOR VODNÍCH SPORTŮ- DŽBÁN

Tábor cyklistiky a paddleboardingu a na Džbáně

Novinkou pro tento rok je tábor na vodní nádrži Džbán v Praze 6. Tábor je zaměřen na sport, vodní aktivity a cyklistiku. 

Cyklisticko- vodácký příměstský tábor, na kde děti spojí 2 několik úžasných sportů.  V krásném prostředí u Divoké Šárky a vodní nádrže Džbán se děti naučí ovládat rafty, paddle boardy, kajaky. Na kole se naučí stabilitu a vyrazí na společné výlety do krásné okolní přírody.  Vyzkouší doplňkové sporty jako jsou míčové hry a kooperační hry. Velmi zajímavou aktivitou pro děti bude trénink wakeboardingu, který si mohou zájemci vyzkoušet. 

 

Termíny:

Od 8.7. do 30.8. Každý týden.

Denně od 8:00 do 17:00

Základna: Koupaliště Džbán

Pro koho: Děti od 6 do 14 let

cyklotábo inlineškola.cz
cyklo tábor inlineškola.cz
cyklistycký příměstský tábor inline škola.cz4
cyklistycký příměstský tábor inline škola.cz3
cyklistycký příměstský tábor inline škola.cz2
cyklistycký příměstský tábor inline škola.cz
20160426_201624
IMGP1417

 

 

Tento tábor je plný skvělých aktivit, které děti mají nejraději- voda, koupání a cyklistika. Pro fanoušky adrenalinu si děti zkusí  wakeboarding. 

Jak tábor probíhá:

Tábor každé ráno začíná v 8:00, kdy mohou chodit děti na sraz. Do 9:00, kdy by se všechny děti měly sejít, probíhá volnější program formou základních jednoduchých her.  Stejně tak si děti rodiče mohou vyzvedávat od 16:30 do 17:00 Během 5 denních prázdninových turnusů se si děti vyzkouší pádlování na klidné vodě na  paddle-boardech. Cyklistický program je tvořen výukou cyklistiky v areálu, nebo jeho blízkém okolí, výlety do Divoké Šárky, jízda v těžkém terénu. Na většinu aktivit jsou děti rozděleny do skupin dle výkonnosti. Stravování probíhá 3x denně. 2 svačiny (zelenina,ovoce, sušenky, pečivo, jogurty) a oběd v areálu. Na táboře je většinou 15-28 dětí na 3-4 instruktory. 

 

Aktivity:

 • Výuka správného pádlování, nácviky speciálních vodáckých záběrů
 • jízda na paddle boardech
 • pro zájemce wakeboarding
 • trénink na kole- začátečníci i pokročilí
 • výlety na kole
 • trénink obtížnějších terénů v přírodě
 • 50 metrů dlouhá skluzavka na koupališti
 • míčové hry
 • v případě deště bude zvolen program v místnosti

 

Cena: 2650,- Kč.

 • V ceně je zahrnuto: Program, instruktoři, zázemí, pronájem lodí (rafty, paddle boardy, kajaky), 2 svačiny denně, obědy, pomůcky, odměny, pitný režim,
 • V ceně není zahrnuto úrazové pojištění.

 

Co se děti naučí?

Správnou techniku pádlování, vyhýbání se překážkám na vodě, manévrování na vodě, praktické poznatky ze světa turistiky i vodní turistiky, základy cyklistiky, sjíždět i prudší kopce, bezpečně zdolávat nepředvídatelné situace a překážky na stezce. Cyklistika a páddleboarding zlepšuje koordinaci, rovnováhu, posiluje vnitřní břišní svaly. Celkově tedy velice pomáhá fyzické ale i psychické kondici, kdy mají děti radost z jízdy a nebojí se ani vyšší rychlosti.

Popis lokality: 

Přírodní koupaliště Džbán se nachází v příjemné lokalitě na pokraji Prahy. Je zde ale vhodná dostupnost i metrem- zastávka cca 9 minut chůze. Před areálem koupaliště je velké parkoviště, kde se dá bez problému zaparkovat. Areál koupaliště je příjemný, až na zchátralé budovy, které často střídaly své majitele. V současnosti se pracuje na rekultivaci budov. Velkým lákadlem je také krásná oblast Divoké Šárky, která s koupalištěm přímo sousedí. Zde najdeme množství turistických tras a možností na cyklistické výlety.

 

Proč se zúčastnit vodáckého příměstského tábora?

 • Dostupná a oblíbená lokalita v Praze
 • Děti se naučí mnoho nového a odpojí se od světa kybernetické zábavy
 • Děti budu celý den na čerstvém vzduchu a seznámí se s mnoha svými vrstevníky
 • Každý den od 8:00 do 17:00
 • Tento říměstský tábor je vhodný pro děti 6-13 let
 • Žádný jiný tábor nenabízí možnost wakeboardingu 🙂

 

Zde jednoduše přihlásíte odběr videí a novinek z facebooku.

 

 

Vodáctví je jeden z nejoblíbenějších českých národních sportů, jedná se o dokonalé splynutí přírody, sportu, radosti z pohybu a dobré party lidí. V dnešní době je tento sport oblíbený zejména mezi mladými lidmi, kteří jezdí na vodu za zábavou, my ale organizujeme vodácké tábory pro děti ve věku od 7 do 15 let a snažíme se jim vtisknout kulturu tohoto krásného turistického sportu. Druhý sport je inline bruslení, který zlepšuje koordinaci, rovnováhu, posiluje vnitřní břišní svalstvo. Celkově tedy velice pomáhá fyzické ale i psychické kondici, kdy mají děti radost z jízdy a nebojí se ani vyšší rychlosti.

Výhody účasti na táborech pořádaných naší organizací.

 • Tábory zaměřené na sport, program je připravený na celý den, děti mají volnější program jen v rámci poledního klidu.
 • V případě deště jsou děti schované v pevném zázemí.
 • Pestrý výběr sportů a lokalit
 • Pojištění odpovědnosti firmy
 • Spolupráce s pojišťovnou Allianz, kde je možné snadno sjednat úrazové pojištění
 • 7 let zkušeností s příměstskými tábory
 • Nikdy nebyl zrušený žádný tábor- tábor proběhne i v případě malého poštu dětí
 • Kompletní servis- zázemí, stravování, šikovní instruktoři
 • Instruktoři- školení zdravotnický kurz, školení metodiky výuky, školení práce s dětmi, sportovci
 • Při nemoci je možné se přesunout na jiný tábor
 • Na táboře jsou minimálně 2-3 vedoucí.