+420 724 929 269 info@inlineskola.cz

Sportovně cyklistický příměstský tábor Horní Počernice

CYKLISTICKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V PRAZE HORNÍCH POČERNICÍCH

Na sportovním cyklistickém příměstském táboře se Vaše děti naučí mnoho nového a dostanou se do dobré fyzické kondice! Příměstský tábor je zaměřen převážně na cyklistiku, program je ale významně doplněn o spoustu dalších sportovních aktivit.

Na sportovním se děti naučí správně ovládat své kolo, nacvičí rovnováhu, naučí se dopravní předpisy a zkusí si také jiné sporty jako jsou míčové hry, kooperační hry a atletická průprava,  gymnastika.

 

Termíny:

 • 22.7.-26.7. 2019
 • 5.8.-9.8. 2019
 • 12.8.-16.8. 2019

Denně od 8:00 do 17:00

Obsazenost termínů:

Základna: Sokol Horní Počernice

Pro koho: Děti od 6 do 14 let

 

Jak tábor probíhá:

Během 5 denních prázdninových turnusů si děti užijí program plný cyklistiky a multisportovní činnosti.. Denně můžete přijít mezi 8 a 9 hodinou, kdy mají děti volnější herní program. Dopolední program se skládá z tréninku cyklistických dovedností a různých sportovních tréninků se zaměřením na atletiku a gymnastiku. Oběd máme v restauraci.  Odpoledne probíhají výlety do okolí. Vyzvedávání dětí je mezi 16:30 a 17:00.

Klademe důraz na zlepšení techniky jízdy a poznávání okolí ze sedla kola.

 

Aktivity:

Trénink rovnováhy na kole

Správná technika zastavování a zatáčení

Atletická průprava

Gymnastická průprava

Výlety do různých lokalit

Péče o kolo

Výměna duše apod.

Práce s mapou dopravní výuka

Míčové hry

Kooperační hry

Cena: 2.500,- Kč.

V ceně je zahrnuto: Denní program, instruktoři, zázemí, pronájem zázemí, 2 svačiny denně, obědy, pomůcky, odměny a pitný režim.

Co se děti naučí?

Ovládat kolo ve všech situacích, přejíždět nejrůznější hrboly a překážky, správné přehazování rychlostních stupňů, vyměnit si proraženou duši, naučí se dopravní značení a také číst v mapách. 

Proč se zúčastnit cyklistického příměstského tábora?

 • Dostupná a atraktivní lokalita v Praze
 • Děti se naučí mnoho nového a odpojí se od světa kybernetické zábavy
 • Děti budu celý den na čerstvém vzduchu a poznají spoustu nových kamarádů
 • Zajímavá cena
 • Každý den od 8:00 do 17:00
 • Cyklistický příměstský tábor je vhodný pro děti od 6-14 let

Cyklistika je jeden z nejoblíbenějších českých volnočasových aktivit. Je to také velmi prospěšný sport pro fyzickou kondici a psychickou kondici. Proč? Aerobní aktivita spaluje přebytečné tuky v těle, zvyšuje sílu svalů a zlepšuje oběhový aparát. Dále se na kole trénuje rovnováha a koordinace pohybů. Děti mají radost z jízdy a poznají mnohá nová místa, které pomůžou v orientaci v místním prostředí.

Lokalita

Cyklistický příměstský tábor v Horních Počernicích je situován u areálu místního sokola, který se v blízkosti Klánovického háje, kde probíhá většina tréninků. V sokole budeme mít šatnu pro děti. V případě špatného počasí budeme trávit den v sálku.

 

 

Co se děti na táboře naučí?
 • Jistota jízdy na kole
 • Správné přehazování
 • Rychle běhat a správně se protahovat
 • Gymnastické základy
 • Výlety do lesa a na nerovné povrchy
 • Základní servis kol, včetně výměny duše
 • Rozeznávat dopravní značení