Inline vodácký příměstský tábor v Chuchli

Inline – vodácký příměstský tábor v Praze Chuchli

Novinka letošního roku!! Kombinace inline bruslení a vodáckých aktivit v loděnici v Praze Chuchli.

Inline – vodácký příměstský tábor, na kde děti spojí 2 úžasné sporty- inline bruslení, cyklistiku a kanoistiku. V příjemném prostředí v Chuchli, kde není tolik vytížená inline stezka a je zde klidná hladina pro vodní radovánky. Během tábora se děti naučí ovládat kajaky a kánoe, perfektně se naučí bruslit, zabrzdit a zatáčet na bruslích. Zároveň se dostanou na výlety do po stezce podél Vltavy a do blízkých lesů. Vyzkouší doplňkové sporty jako jsou míčové hry a kooperační hry.

• 9.7. – 13.7.2018
  • 30.7. – 3.8.2018
  • 13.8.-17.8. 2018
  • 20.8.-24.8.2018

Základna: Loděnice ČVUT Velká Chuchle

Náš inline-vodácký příměstský tábor je plný bruslení, vodáckých sportovních aktivit a her a jsou skvělým zážitkem pro všechny děti.

20170712_163916
IMGP1417
IMG_20170815_110306
IMG_20170814_111003
IMG_20170817_100858
20170712_163911
inline braník

Během 5 dnů na táboře se si děti vyzkouší pádlování na klidné vodě na kajacích a kanoích. Dále budeme hodně sportovat na bruslích, kdy se budeme učit jak zastavit, zatočit, vyhnout se překážce a i nějaké ty triky.  V areálu loděnice je plácek, na kterém budeme cvičit bruslení, abychom se nepletli na stezce. Během dne děti dostanou 2-3 svačiny a půjdou na oběd do místní restaurace. Ději je možné vyzvedávat mezi 16:30 a 17 hodinou, kdy probíhá volnější zábava a jednoduché míčové hry.

• Výuka správného pádlování, nácviky speciálních vodáckých záběrů,
  • trénink ovládání kajaku
  • inline bruslení, výuka zastavování i z prudších kopců
  • výlety na bruslích i na vodě
  • nauka o chování vodáka,
  • čtení vodáckých map,
  • míčové hry,
  • v případě déletrvajícího špatného počasí bude naplánována exkurze do zoologické zahrady.

Cena: 2490,- Kč.

V ceně je zahrnuto: Program, instruktoři, zázemí, pronájem lodí, 2 svačiny denně, obědy, pomůcky, odměny, pitný režim,

Co se děti naučí? Správnou techniku pádlování, čtení vodního proudu, vyhýbání se překážkám na vodě, manévrování na vodě, praktické poznatky ze světa turistiky i vodní turistiky, bruslit, sjíždět i prudší kopce, zatáčet na bruslích, bezpečně zdolávat nepředvídatelné situace a překážky na stezce.

Proč se zúčastnit vodáckého příměstského tábora?

• Dostupná lokalita v Praze´- zázemí v těsné blízkosti autobusové zastávky Malá Chuchle-
  • Děti budu celý den na čerstvém vzduchu a seznámí se s mnoha svými vrstevníky
  • Příznivá cena
  • Vodácký příměstský tábor je vhodný pro děti 7-14 let
  • Možnost zapůjčení bruslí
Vodáctví je jeden z nejoblíbenějších českých národních sportů, jedná se o dokonalé splynutí přírody, sportu, radosti z pohybu a dobré party lidí. V dnešní době je tento sport oblíbený zejména mezi mladými lidmi, kteří jezdí na vodu za zábavou, my ale organizujeme vodácké tábory pro děti ve věku od 7 do 15 let a snažíme se jim vtisknout kulturu tohoto krásného turistického sportu.Inline bruslení zlepšuje koordinaci, rovnováhu, posiluje vnitřní břišní svaly. Celkově tedy velice pomáhá fyzické ale i psychické kondici, kdy mají děti radost z jízdy a nebojí se ani vyšší rychlosti.

Popis lokality:

Inline – vodácký příměstský tábor v Malé Chuchli je situován do příjemné lokality na levém břehu Vltavy z našeho zázemí v loděnici vylezeme prakticky ihned na inline stezku, která je dlouhá zhruba 7 kilometrů. V blízkosti je zbraslavský les, kam se budou podnikat černé výpravy. Dopravní obslužnost je velmi dobrá, areál je vedle hlavního tahu na Strakonice, kde jezdí i autobus. Zastávka Malá Chuchle je zhruba 20 metrů od loděnice. Parkování je možné bez problému.