+420 724 929 269 info@inlineskola.cz

cyklistický tábor Kbely

CYKLISTICKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V PRAZE VE KBELÍCH

Na sportovním cyklistickém příměstském táboře se Vaše děti naučí mnoho nového a dostanou se do dobré fyzické kondice! Příměstský tábor je zaměřen převážně na cyklistiku, program je ale významně doplněn o spoustu dalších sportovních aktivit.

Na cyklotáboře se děti naučí správně ovládat své kolo, nacvičí rovnováhu, naučí se dopravní předpisy a zkusí si také jiné sporty jako jsou míčové hry, kooperační hry a lanové překážky. 

 

Termíny:

 • 8.7.-12.7.2019
 • 22.7.-26.7. 2019
 • 5.8.-9.8. 2019
 • 19.8.-23.8.2019

Denně od 8:00 do 17:00

Základna: Kbely- ZŠ Albrechtická

Pro koho: Děti od 6 do 14 let

 

Jak tábor probíhá:

Během 5 denních prázdninových turnusů si děti užijí program plný cyklistiky. Denně můžete přijít mezi 8 a 9 hodinou, kdy mají děti volnější herní program. Dopolední program se skládá z tréninku cyklistických dovedností a různých her. Oběd máme v restauraci.  Odpoledne probíhají výlety do okolí, například do lesoparku, nebo satalického lesa. Vyzvedávání dětí je mezi 16:30 a 17:00.

Klademe důraz na zlepšení techniky jízdy a poznávání okolí ze sedla kola.

 

Aktivity:

Trénink rovnováhy na kole

Správná technika zastavování a zatáčení

Jízda na dopravním hřišti

Jízda v bikeparku

Výlety do různých lokalit

Péče o kolo

Výměna duše apod.

Práce s mapou dopravní výuka

Míčové hry

Kooperační hry

Cena: 2 500,- Kč.

V ceně je zahrnuto: Denní program, instruktoři, zázemí, pronájem zázemí, 2 svačiny denně, obědy, pomůcky, odměny a pitný režim.

Co se děti naučí?

Ovládat kolo ve všech situacích, přejíždět nejrůznější hrboly a překážky, správné přehazování rychlostních stupňů, vyměnit si proraženou duši, naučí se dopravní značení a také číst v mapách. 

Proč se zúčastnit cyklistického příměstského tábora?

 • Dostupná a atraktivní lokalita v Praze
 • Děti se naučí mnoho nového a odpojí se od světa kybernetické zábavy
 • Děti budu celý den na čerstvém vzduchu a poznají spoustu nových kamarádů
 • Zajímavá cena
 • Každý den od 8:00 do 17:00
 • Cyklistický příměstský tábor je vhodný pro děti od 6-14 let

Cyklistika je jeden z nejoblíbenějších českých volnočasových aktivit. Je to také velmi prospěšný sport pro fyzickou kondici a psychickou kondici. Proč? Aerobní aktivita spaluje přebytečné tuky v těle, zvyšuje sílu svalů a zlepšuje oběhový aparát. Dále se na kole trénuje rovnováha a koordinace pohybů. Děti mají radost z jízdy a poznají mnohá nová místa, které pomůžou v orientaci v místním prostředí.

Lokalita

Cyklistický příměstský tábor ve Kbelích je situován u areálu základní školy Albrechtická, která se v těsné blízkosti lesoparku, kde probíhá většina tréninků. V ZŠ Albrechtická budeme mít třídu pro uschování kol a pro případ špatného počasí, kdy máme pro děti vymyšlený náhradní zajímavý program. Předpokládané výlety: Kbely, Vinoř, Satalice, Ládví. V ZÁZEMÍ ZŠ ALBRECHTICKÁ JE MOŽNÉ SI PŘES NOC PONECHAT USCHOVANÁ KOLA.

 

Cyklistické příměstské tábory ve Kbelích povedou celé léto zkušení instruktoři.  

 

Co se děti na táboře naučí?
 • Jistota jízdy na kole
 • Správné přehazování
 • Výlety do lesa a na nerovné povrchy
 • Základní servis kol, včetně výměny duše
 • Rozeznávat dopravní značení