Cyklistický příměstský tábor na Ládví

CYKLISTICKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V PRAZE NA LÁDVÍ

Na sportovním cyklistickém příměstském táboře se Vaše děti naučí mnoho nového a dostanou se do dobré fyzické kondice! Příměstský tábor je zaměřen převážně na cyklistiku, program je ale významně doplněn o spoustu dalších sportovních aktivit.

Na cyklotáboře se děti naučí správně ovládat své kolo, nacvičí rovnováhu, naučí se dopravní předpisy a zkusí si také jiné sporty jako jsou míčové hry, kooperační hry a lanové překážky.

• 9.7. – 13.7. 2018
  • 23.7. – 27.7. 2018
  • 6. 8. – 10. 8. 2018
  • 20. 8. – 24. 8. 2018

Základna: Ládví – ZŠ Burešova

Během 5 denních prázdninových turnusů si děti užijí program plný cyklistiky. Denně můžete přijít mezi 8 a 9 hodinou, kdy mají děti volnější herní program. Dopolední program se skládá z tréninku cyklistických dovedností a různých her. Oběd máme v restauraci.  Odpoledne probíhají výlety do okolí, například do Čimického a Ďáblického háje. Vyzvedávání dětí je mezi 16:30 a 17:00.

Klademe důraz na zlepšení techniky jízdy a poznávání okolí ze sedla kola.

Trénink rovnováhy na kole

Správná technika zastavování a zatáčení

Jízda na dopravním hřišti

Jízda v bikeparku

Výlety do různých lokalit

Péče o kolo

Výměna duše apod.

Práce s mapou dopravní výuka

Míčové hry

Kooperační hry

Cena: 2 450,- Kč.

V ceně je zahrnuto: Denní program, instruktoři, zázemí, pronájem zázemí, 2 svačiny denně, obědy, pomůcky, odměny a pitný režim.

Ovládat kolo ve všech situacích, přejíždět nejrůznější hrboly a překážky, správné přehazování rychlostních stupňů, vyměnit si proraženou duši, naučí se dopravní značení a také číst v mapách.

Proč se zúčastnit cyklistického příměstského tábora?

• Dostupná a atraktivní lokalita v Praze
  • Děti budu celý den na čerstvém vzduchu a poznají spoustu nových kamarádů
  • Zajímavá cena
  • Cyklistický příměstský tábor je vhodný pro děti od 6-14 let

Cyklistika je jeden z nejoblíbenějších českých volnočasových aktivit. Je to také velmi prospěšný sport pro fyzickou kondici a psychickou kondici. Proč? Aerobní aktivita spaluje přebytečné tuky v těle, zvyšuje sílu svalů a zlepšuje oběhový aparát. Dále se na kole trénuje rovnováha a koordinace pohybů. Děti mají radost z jízdy a poznají mnohá nová místa, které pomůžou v orientaci v místním prostředí.

Lokalita

Cyklistický příměstský tábor na Ládví je situován u areálu základní školy Burešova, která se v těsné blízkosti Ďáblického háje, kde probíhá většina tréninků. ZŠ Burešova budeme mít šatnu pro děti. V případě  špatného počasí budeme trávit den v pronajatém sálku v ZŠ Burešova, kde máme pro děti vymyšlený náhradní zajímavý program. Předpokládané výlety: Ďáblický háj, Čimický háj, projížďka kolem Vltavy a Proseckých skal. V ZÁZEMÍ ZŠ BUREŠOVA JE MOŽNÉ SI PŘES NOC PONECHAT USCHOVANÁ KOLA.

Cyklistické a inline tábory na Ládví povedou celé léto zkušení instruktoři.

Co se děti na táboře naučí?
  • Jistota jízdy na kole
  • Správné přehazování
  • Jízdy v dopravním hřišti
  • Výlety do lesa a na nerovné povrchy